نگاهی به 10 مورد از بزرگترین اکتشافات سال 2022 در مورد اجداد انسان

تصویر بالا چهار جمجمه مختلف استرالوپیتکوس را نشان می دهد که در غارهای Sterkfontein در آفریقای جنوبی یافت شده اند. این جمجمه ها حتی در مقیاس زمانی خود کاملاً قدیمی و قدیمی در نظر گرفته می شوند. سن غار حاوی این فسیل و سایر فسیل‌های استرالوپیتکوس 3.4 تا 3.6 میلیون سال پیش است. بسیار قدیمی تر از آنچه قبلا تصور می شد. داستان جدید این باور دیرینه را که استرالوپیتکوس از جنوب آفریقا شاخه جوان‌تری از Australopithecus afarensis از شرق آفریقا است، بر هم می‌زند.

در واقع، تجزیه و تحلیل جدید از استخوان‌های انسان باستانی نشان می‌دهد که ممکن است بیش از یک میلیون سال قدیمی‌تر از آن چیزی باشند که قبلا تصور می‌شد. دوره زمانی جدید احتمال منشا این گونه در انسان را افزایش می دهد. لازم به یادآوری است که غار Sterkfontein به دلیل بقایای Australopithecus afarensis مشهور است. اما همانطور که گفتیم مشخص نیست استخوان های مورد بررسی متعلق به این گونه هستند یا خیر.

اگر برداشت دانشمندان درست باشد، یافته های آنها می تواند درک ما را از چگونگی پیدایش انسان بازنویسی کند. زیرا در این صورت، قدمت آخرین فسیل‌ها حتی از فسیل نمادین و معروف لوسی که 2.3 میلیون سال قدمت دارد، قدیمی‌تر در نظر گرفته می‌شود. لوسی همچنین یکی از فسیل‌های قدیمی Australopithecus afarensis در شرق آفریقا است. به طور کلی، این گونه یکی از مدعیان اصلی برای تعیین به عنوان جد مستقیم ما است.

6. خویشاوند مرموز انسان در آسیای جنوب شرقی

  تمدید فصل دوم شبکه پارامونت پلاس در سال 1923

دیدگاهتان را بنویسید