بیانیه جدید رئیس Square Enix احتمال خرید آن را تقویت کرد

اظهارات جدید رئیس اسکوئر انیکس گمانه زنی ها در مورد احتمال خرید این شرکت در آینده را افزایش داده است.

طبق اطلاعیه ای که توسط یوسوکه ماتسودارئیس Square Enix فاش کرد که این ناشر ژاپنی قصد دارد به شدت بر روی تثبیت تجارت خود در سال 2023 تمرکز کند. Square Enix سال شلوغی در پیش دارد که شامل توسعه و انتشار Final Fantasy 16، محتوای پس از عرضه آن و احتمالاً Final است. Fantasy 7 Rebirth . اما مدیران این شرکت قصد دارند بر تقویت ساختار تجاری اسکوئر انیکس تمرکز کنند.

سال گذشته اسکوئر انیکس اکثر استودیوهای غربی خود مانند کریستال داینامیکس را به همراه تعدادی IP مهم مانند Tomb Raider و Deus Ex به گروه Embracer فروخت. از آن زمان، ناشر تلاش کرده است تا اتکای خود به توسعه داخلی را افزایش دهد و به نظر می رسد که این هدف در سال 2023 تغییر نخواهد کرد.

Cloud Strife و Shinra در Final Fantasy VII Remake

به گفته مدیر اسکوئر انیکس، این شرکت قصد دارد با گسترش بیشتر نیروی کار داخلی در میان مدت تا بلندمدت، تلاش‌ها برای تقویت قابلیت‌های توسعه داخلی را تسریع بخشد. Square Enix همچنین منابع خود را با سرعت بیشتری بر روی توسعه بازی هایی متمرکز می کند که می توانند در سطح جهانی رقابت کنند. به عبارت دیگر، اسکوئر انیکس می خواهد ضمن گسترش لیست بازی های خود، به توسعه پروژه های خود متعهد شود.

با توجه به تعداد بازی های جدیدی که اسکوئر انیکس در سال 2022 منتشر کرده است، تمرکز آنها بر روی این هدف کاملا منطقی به نظر می رسد. در واقع، این شرکت می خواهد بر روی توسعه و توزیع بازی تمرکز کند. زیرا ماتسودا در بیانیه خود به اهمیت انتشار بازی ها در سراسر جهان اشاره می کند. پیش از این، بخش های ژاپنی و غربی این شرکت تا حدودی مستقل عمل می کردند، اما ماتسودا اکنون معتقد است که هدف آنها تبدیل شدن به “یک اسکوئر انیکس” است.

 

Прямая Трансляция Сенегал

Cloud and Sephiroth در Final Fantasy 7 Rebirth

با همه این ها می توان نتیجه گرفت که احتمالا هدف اسکوئر انیکس از ادغام و یکپارچه سازی واحدهای انتشارات و تولید، آماده سازی برای فروش بزرگ است. این موضوعی است که افراد مختلف در انجمن ها و رسانه های اجتماعی درباره آن حدس می زنند. شایعات خرید اسکوئر انیکس از سوی سونی مدت هاست که به گوش می رسد و پس از آخرین اظهارات ماتسودا، دوباره شتاب بیشتری گرفته است. زیرا در گذشته این نوع ادغام فعالیت ها و ادغام واحدها به منظور تغییر مدیریت یک مجموعه و یا تبدیل آن به یک فرصت تجاری بالقوه و جذاب برای خریداران بوده است.

با این حال، تا زمانی که اخبار رسمی منتشر نشود، نمی توان این اسناد و پیش بینی ها را به طور قابل اعتمادی به تمایل اسکوئر انیکس برای یک معامله بزرگ تجاری مرتبط کرد. با توجه به اینکه مایکروسافت به دنبال خرید اکتیویژن بلیزارد است و با مخالفت سونی و برخی نهادهای نظارتی در این زمینه مواجه شده است، بعید به نظر می رسد که سونی در حال حاضر چنین اقدامی را انجام دهد.

می توانید نظرات خود را در مورد اخبار بازی با تیم زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید