تمدید زمان تحقیقات ضد انحصار بریتانیا در مورد معامله Activision و Microsoft

ناظر رقابت بریتانیا اعلام کرد که تحقیقات این شرکت در مورد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به مدت هشت هفته تمدید شده است.

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) مرحله دوم تحقیقات عمیق خود را در مورد خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت تمدید کرده است. ناظر رقابت بریتانیا در ژوئیه سال گذشته تحقیقاتی را درباره این معامله آغاز کرد. برای اینکه بفهمیم آیا این ادغام به رقابت آسیب می زند و در نهایت به مشتریان آسیب می رساند یا خیر. در ماه اکتبر، این سازمان اعلام کرد که این معامله وارد مرحله دوم تحقیقات شده است.

یکی از نگرانی های CMA این است که آیا این معامله می تواند بر توانایی پلی استیشن برای رقابت تأثیر بگذارد یا خیر. در آن زمان به نام سازمان روز دهم اسفند (اول اسفند) زمان انتشار گزارش نهایی و تصمیم آن در خصوص ادغام مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد بود. اما اکنون سازمان رقابت و بازار می گوید زمان بررسی هشت هفته تمدید شده است و به طرز جالبی اضافه می کند “دلایل خاصی وجود دارد که چرا نمی توان گزارش نهایی را در دوره مرجع تهیه و منتشر کرد”.

مارتین کلمنسرپرست تیم تحقیقاتی توضیح داد: تیم تحقیقاتی در اتخاذ این تصمیم، گستره و پیچیدگی این تحقیق و لزوم در نظر گرفتن حجم عظیمی از شواهد را علاوه بر مدارک ارائه شده توسط طرف اول و بازرگانی در نظر گرفت. مهمانی – جشن؛ به همین ترتیب، به دلیل نیاز به دادن زمان کافی برای بررسی کامل و مناسب موارد ارسالی در پاسخ به یافته‌های میانی هیئت در زمان مناسب به منظور رسیدن به یک تصمیم نهایی کاملاً منطقی در محدوده زمانی قانونی.

  تریلر معرفی بازی FIFA 23 منتشر شد

اکنون آخرین مهلت اعلام گزارش CMA در 6 مه 1402 (26 آوریل) است. با این حال، این سازمان گفته است که هدفش این است که تحقیقات در اسرع وقت و قبل از آن تاریخ به پایان برسد. لازم به ذکر است که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده آمریکا به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد برای جلوگیری از خرید 68.7 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، شکایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید