نمونه اولیه خودرویی که حرف می زند و تغییر رنگ می دهد

این نمونه اولیه که i Vision Dee نام دارد در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی 2023 در ایالات متحده رونمایی شد. الیور زیپس، مدیر ارشد فناوری این شرکت اعلام کرد که خودروی مذکور از سال 2025 تولید خواهد شد.

خودروساز آلمانی تصمیم گرفته سری جدیدی از خودروهای الکتریکی جدید را با نام «کلاس جدید» روانه بازار کند.

سئو کول

طراحی اولیه BMW بسیار شبیه یک خودروی نمایشی با قطعاتی است که احتمالاً ساخت آن با قیمت مناسب را به چالشی تبدیل می کند. اما به گزارش زیپس، شرکت خودروسازی فناوری مذکور را در سری «کلاس جدید» عرضه می کند.

یکی از جالب ترین ویژگی های این طراحی اولیه داشبورد بدون نمایشگر بود. در عوض، داشبورد دارای یک نوار لغزنده دیجیتال است که تصاویر نمایش داده شده بر روی شیشه جلو را کنترل می کند.

به جای خیابان های اطراف، می توان دنیای مجازی و دیجیتالی را روی شیشه جلوی خودرو به نمایش گذاشت.

سئو کول

Zips در مورد آن می گوید: پیشرو بودن در زمینه دیجیتال به یک صفحه نمایش بزرگتر محدود نمی شود.

البته بسیاری از رقبای BMW مخالف آن هستند. به عنوان مثال، تسلا یک صفحه نمایش بزرگ و با وضوح بالا را به عنوان ویژگی اصلی داشبورد خودروی خود معرفی کرد.

علاوه بر این، طبق گفته این شرکت، دی یک دستیار دیجیتالی است که در مراسم راه اندازی با Zips و دیگران صحبت کرده است. بی ام و معتقد است فناوری دی می تواند خودروهای آینده را به هیبریدی تبدیل کند.

BMW نیز در این مراسم آخرین کاربرد فناوری E Ink را به نمایش گذاشت. نمونه اولیه خودروی مذکور دارای 240 سلول رنگی مختلف است که به صورت جداگانه قابل تغییر هستند. رنگ نمونه اولیه در یک نقطه، طیفی از سبز روشن، سپس بنفش تیره و در نهایت سفید با نوارهای قرمز بود.

  مدل‌های سفارشی RTX 4070 Ti و RX 7900 توسط گیگابایت معرفی شدند

منبع: شهرخبر

دیدگاهتان را بنویسید