برخی از آنتی ویروس ها سرویس Radar Game را به عنوان بدافزار شناسایی کرده اند

روز چهارشنبه بالاخره وزارت ارتباطات از نرم افزاری برای کاهش رادار بازی رونمایی کرد. با این حال، به نظر می رسد برخی از برنامه های ضد ویروس این نرم افزار را به عنوان بدافزار تشخیص می دهند.

عیسی زارع پوروزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از گذشت چند هفته بالاخره رسما از نرم افزار «بازی رادار» برای سهولت دسترسی گیمرها به بازی های آنلاین و کاهش پینگ بازی رونمایی کرد.

بر اساس اعلام وزیر ارتباطات، استفاده از سایت رادار گیمینگ با توجه به انتقال CDN بازی ها در کشور، سرعت دانلود و به روز رسانی بازی ها را بسیار افزایش می دهد و همچنین پینگ بازی ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. روز گذشته عیسی زارع پور از استفاده پنج میلیون کاربر از سرویس رادار این بازی خبر داد. اکنون پس از دسترسی عمومی کاربران به DNS رادار و همچنین کلاینت بازی رادار اندروید و ویندوز، گزارش هایی در توییتر از سوی کاربران مبنی بر ویروسی شدن نرم افزار Windows Radar Game منتشر شده است.

رادار بازی حاوی بدافزار تشخیص داده شد

با قرار دادن لینک دانلود نسخه ویندوز سرویس رادار بازی بر روی سرویس VirusTotal اگرچه این سرویس توسط ده ها آنتی ویروس ایمن شناخته شده است اما از دید 12 آنتی ویروس دیگر از جمله Avira بیت دیفندرSophos و ESET به عنوان بدافزار شناسایی شدند.

آیا بازی رادار برنامه اندروید ویروس است؟

نسخه اندروید Radar Game نیز در تعداد کمتری در 7 آنتی ویروس در میان آنها موجود است Webroot، Avira و ESET به عنوان بدافزار شناسایی می شوند. با این حال، در نسخه اندروید، می‌توانیم Radar Game را با خیال راحت توسط ده‌ها آنتی‌ویروس دیگر مشاهده کنیم.

  من یک نمونه اولیه پردازنده AMD Ryzen 5 7600X را در چین می فروشم

با توجه به احتمال گزارش های متعدد نرم افزار Radar Game از سوی کاربران به برنامه های آنتی ویروس و یا خطاهای فنی در ایجاد فایل نصبی، در حال حاضر نمی توان به طور قطع گفت که Radar Game دارای بدافزار است یا خیر. مصطفی علوییکی از فعالان حوزه بازی به تجارت نیوز می گوید که شناسایی رادار گیم به عنوان بدافزار احتمالاً نتیجه استفاده از نصب کننده های کرک شده است.

اگر از DNS و Radar Game یا نرم افزار Radar Game استفاده می کنید، لطفاً نظر خود را در مورد تجربه اتصال به سرورهای بازی با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید