باشگاه در روزهای آینده فیلتر نخواهد شد

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در حاشیه حضور در مراسم افتتاحیه پارک موتور برق شرکت ملی پست با اشاره به اینکه اینستاگرام و واتس اپ در حال حاضر شامل رفع فیلتر نمی شوند، گفت: احتمال رفع فیلتر کلاب هاوس در روزهای آینده وجود دارد. جدی است

زارع پور با تاکید بر اینکه تلاش وزارت ارتباطات برای رفع محدودیت پلتفرم هایی است که قابلیت رفع محدودیت را دارند، گفت: تصمیم برای فیلتر اینستاگرام و واتس اپ توسط نهادهای امنیتی گرفته شده است و بنابراین وزارت ارتباطات هیچ نظری ندارد. در شرایط این پلتفرم ها. اما در روزهای آینده شاهد رفع فیلتر کلاب هاوس خواهیم بود.»

سئو کول

زارع پور درباره رفع فیلتر برخی از پلتفرم های فیلتر شده گفت: قبلاً اعلام کرده ام که کمیسیون تعیین مصادیق مجرمانه مسئول فیلترینگ است و حدود 13 عضو دارد که دولت نیز جزء اعضای آن است. تلاش ما این است که محدودیت‌های قابل رفع را حذف کنیم و انشالله در دو روز آینده خبرهای خوبی در این زمینه بشنوید.»

وی با اشاره به اینکه اینستاگرام و واتس اپ با تایید نهادهای امنیتی مسدود شده اند، گفت: اینستاگرام و واتس اپ با تایید نهادهای امنیتی مسدود شده اند، به همین دلیل در حال حاضر و نهادهای امنیتی مشمول این موضوع نیستند. این نگرش را تصمیم گرفته اند.” اما خدماتی وجود دارد که فکر می کنیم می توان آنها را بازنگری کرد، و ما اکنون مسیری را برای تحقق آن دنبال می کنیم. بدیهی است که Clubhouse در روزهای آینده فیلتر نخواهد شد.”

رفع فیلتر پلت فرم که به خواب رفته است

این اظهار نظر وزیر ارتباطات در خصوص رفع فیلتر کلاب هاوس اگرچه نوید دسترسی بهتر کاربران به شبکه های اجتماعی را می دهد، اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که فیلتر این بستر در اینترنت موبایل از ابتدا مشخص نبود که سازماندهی انجام شد.

  نمودار فروش هفتگی بریتانیا: Horizon Forbidden West همچنان به تسلط خود ادامه می دهد

سئو کول

باشگاه هاوس که در روزهای ابتدایی فعالیت خود با استقبال ویژه ای از سوی کاربران مواجه شد، بدون حکم قضایی توسط برخی اپراتورها فیلتر شد. اگرچه بهتر است بگوییم که اپراتورهای اینترنت موبایل تصمیم گرفتند دسترسی کاربران به این پلتفرم را متوقف کنند. در نهایت، دسترسی به این پلتفرم همچنان در این اپراتورها قطع است.

مجتبی توانگر نماینده مجلس پس از قطع دسترسی اپراتورهای تلفن همراه به باشگاه در توییتی به این موضوع اشاره کرد که دستور فیلترینگ باشگاه صادر شده اما محرمانه است. وی در این توئیت نوشت: دستور جلسات کمیته تعیین مصادیق کیفری بنا به درخواست مقامات دولتی محرمانه نگه داشته شد و این امر باعث شد تا دولت از تصمیمات خود برای هدایت افکار عمومی استفاده کند.

شبکه اجتماعی کلاب هاوس در بحبوحه انتخابات ریاست جمهوری اهمیت زیادی در بین کاربران ایرانی پیدا کرد. هرچند از ابتدا دسترسی به آن با وقفه همراه بود. سرانجام در فروردین 1400 دسترسی به باشگاه از طریق اینترنت موبایل مختل شد و دسترسی از مسیر اینترنت ثابت نیز مختل شد.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید