روباتی که می تواند احساسات انسان را منعکس کند

کارآفرین Antony Perzo از Emobot رونمایی می کند، دستگاه کوچکی که شبیه به تلاقی بین بلندگو و یک قطعه هنر انتزاعی است و توضیح می دهد: «در واقع یک دماسنج احساسی است!» هوش مصنوعی کلمه اصلی در نمایشگاه فناوری لاس وگاس است، با شرکت های بزرگ. پرده برداری کوچک از تلویزیون گرفته تا مسواک که تحت تأثیر کلان داده و محاسبات متصل هستند. Emobot برای تشخیص اختلالات روانپزشکی احتمالی در سالمندان استفاده می شود و می تواند به مراقبان در خانه های سالمندان کمک کند تا بدون انتظار روانپزشک، درمان را تسریع کنند.

سئو کول

به گفته آنتونی پرزو: فناوری می تواند “حالات ریز چهره” را که منعکس کننده احساسات انسان است، تجزیه و تحلیل کند، که به نوبه خود “حالت روانی و روانی” ما را افزایش می دهد. نوفا، یک استارتاپ دیگر، خود را به عنوان «پیشگام در تبدیل بدن از طریق هوش مصنوعی» توصیف می کند. این اپلیکیشن موبایل به کاربران اجازه می‌دهد تا عکسی را ویرایش کنند تا خود را با اندامی لاغر و ورزشی ببینند و به خود انگیزه دهند تا یک برنامه ۹۰ روزه را دنبال کنند تا به آن نتیجه «در زندگی واقعی» برسند.

یکی از تحلیلگران فناوری خاطرنشان کرد: هوش مصنوعی «فقط یک کلمه کلیدی برای برنده شدن در بینگو نیست». وی بیان کرد: از این فناوری در دوربین گوشی های هوشمند، در کارخانه ها برای شناسایی محصولات معیوب، در کشاورزی برای شناسایی علف های هرز و سم پاشی آنها با علف کش استفاده می شود. اپلیکیشن او از کاربران می‌خواهد که پاسخ‌های خود را به سوالات عمیقاً شخصی مانند (“عشق برای شما چه معنایی دارد؟”) بنویسند تا یک فضای دیجیتال شخصی ایجاد کنند که “ذهن شما را برای همیشه در فضای ابری نگه دارد.”

  امکان ارائه نسخه ارزانتر سرویس Xbox Game Pass همراه با تبلیغات

کاربر از او سوالی می پرسد، به عنوان مثال “آیا زمان خوبی برای خرید آپارتمان است؟” یا “آیا نوجوانان بزهکار باید به زندان بروند؟” و این برنامه شبکه های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام را اسکن می کند تا افکار عمومی را در مقیاس مورد مطالعه قرار دهد. بزرگ‌ترین سرفصل‌های هوش مصنوعی اخیراً درباره الگوریتم‌هایی بوده است که امکان ایجاد محتوای اصلی را با کلیک ماوس فراهم می‌کند. OpenAI مستقر در کالیفرنیا با ChatGPT، نرم افزاری با کاربرد آسان که شعر یا کاغذ مدرسه را در چند ثانیه ایجاد می کند، و DALL-E که هنرهای بصری ایجاد می کند، تحت تأثیر قرار گرفت.

به همین ترتیب، استارت‌آپ فرانسوی Imki با استفاده از نرم‌افزار مشابه، یک نمایش صدا و نور را برای یک تئاتر رومی باستان در جنوب فرانسه طراحی کرد. در حالی که هوش مصنوعی به عنوان ابزاری برای هنرمندان تبلیغ می شود، یکی از مدیران اجرایی اعتراف کرد که هوش مصنوعی به اصطلاح مولد تهدیدی برای طراحان است که جایگزین آن شود، درست مانند روبات ها در کارخانه ها. .

منبع: شهرخبر

دیدگاهتان را بنویسید