نقد و بررسی فیلم Violent Night (2022) | بابا نوئل در نقش جان ویک!

بابا نوئل در فیلم در فیلم Violent Night بازیگر نقش جان ویک دیوید هاربر است که جشن قتل شب کریسمس را سازماندهی می کند و دشمنانش را سلاخی می کند. با زومجی همراه باشید.

پس از موفقیت سری فیلم های جان ویک، شاهد ساخت فیلم های اکشن مانند Nobody با الهام از این مجموعه بودیم. حالا امسال نوبت فیلم است شب خشونت فرا رسیده است، برخلاف فیلم های مشابه، این بار بابانوئل را می بینیم که در خانه ای که توسط یک گروه مسلح گروگان گرفته شده بود، گم شد و گرفتار شد! حالا او باید یا از این خانه فرار کند یا با این گروه بی رحم بجنگد و مردم را از خانه نجات دهد.

ابتدای فیلم شب خشونت آمیز در واقع معرفی ما به وضعیت فعلی بابانوئل و دیگر شخصیت های اصلی فیلم است. بابانوئل در ماموریت خود مست می شود و در واقع قصد دارد در پایان امسال بازنشسته شود. در طرف دیگر خانواده ثروتمندی را می بینیم که فقط به فکر پول و قدرت هستند. اما مانند همه این گونه فیلم ها، داستان بیشتر بهانه ای می شود تا فیلم وارد قسمت اکشن و کشنده شود.

دیوید هاربر در نقش بابانوئل، در حال لبخند زدن در شب خشونت آمیز

با این حال، قسمت ابتدایی فیلم کاملا طولانی و خسته کننده است و ممکن است بیننده را خسته کند، اما فیلم شب خشونت باید بیننده خود را جبران کند. پس از شروع عملیات گروگان گیری، شاهد اولین رویارویی بابانوئل با این گروه هستیم و در ابتدا به نظر می رسد که او به طور تصادفی نفر اول را می کشد، اما سازندگان فیلم به آرامی واقعیت تاریک بابانوئل را فاش می کنند.

دیوید هاربر موفق شد نسخه متفاوت، بی رحمانه و جذاب بابانوئل را به سبک جان ویک در فیلم Cruel Night ارائه کند.

در هر صورت اطلاعات زیادی در مورد گذشته بابانوئل به دست نمی آید، غیر از اینکه او یک جنگجو و دزد قدرتمند، مشخصاً یک وایکینگ است و البته همانطور که قبلاً گفتم، داستان فیلم اساساً بهانه ای برای آماده شدن است. صحنه های اکشن و کشنده از فیلم. البته شباهت این موضوع به فیلم هیچکس تصادفی نیست. زیرا دیوید لیچ، یکی از سازندگان مجموعه جان ویک، به عنوان تهیه کننده در هر دو فیلم حضور داشت و احتمالاً ایده یکسانی برای هر دو فیلم داشت.

  ربات انسان نمای Optimus تسلا به نمایش گذاشته شد. قیمت و مشخصات

اما با شروع صحنه های اکشن فیلم شب خشونت آمیز، شروع کند و خسته کننده فیلم کم کم فراموش می شود و شاهد بابانوئل خشن و خشن هستیم که برای از بین بردن دشمنانش دست از سر هیچ چیز نمی کشد. اگرچه کیفیت صحنه های اکشن فیلم را نباید با سری جان ویک مقایسه کرد و بدیهی است که نباید انتظار چنین اکشنی را داشت، اما باز هم شاهد صحنه های اکشن خوب و باکیفیتی با خشونت بالا و دیدن چنین نسخه ای از بابانوئل هستیم. کلاوس بدون شک جذاب و غیرمنتظره است.

بابانوئل در Violent Night گروگان گرفت

بابانوئل در فیلم Cruel Night مانند جان ویک جشنواره وحشیانه قتل ها را برگزار می کند و تنوع نسبتا خوبی را شاهد هستیم که جذابیت فیلم را بیشتر می کند. همچنین سازندگان درک خوبی از توانایی های بابانوئل دارند و همین امر باعث شده تا شاهد مرگ هایی باشیم که نباید در فیلم های جان ویک انتظارش را داشته باشیم. برای این منظور، استفاده از قدرت و توانایی بابانوئل حتی باعث شده است که دل ما برای قربانیان ناگوار بسوزد.

بابا نوئل از Violent Night بدون شک می تواند ادعا کند که بهترین بابانوئل چند سال اخیر در هالیوود است که تا حدودی به خاطر بازی خوب دیوید هاربر است. البته هاربر از تجربه خود در نقش جیم هاپر در سریال Stranger Things و رنجر قرمز در فیلم Black Widow استفاده می کند و مثل اینکه بابانوئل ترکیبی از این دو شخصیت است. با این حال بابانوئل این فیلم اکشن بالاخره شخصیت و هویت خودش را دارد.

  بلا رمزی: ساخت فصل دوم سریال The Last of Us بسیار محتمل است

در هر صورت، هاربر موفق می شود هم یک بابانوئل افسرده، خسته و همیشه مست را به تصویر بکشد که به گوزن شمالی خود و خواسته های کودکان امروزی مشغول است، و هم یک بابانوئل بی رحم با گذشته ای تاریک، اما نمی توانیم با این قاطعیت صحبت کنیم. درباره دیگر شخصیت های فیلم متأسفانه به جز بابانوئل، تقریباً همه شخصیت‌های فیلم جذابیت خاصی ندارند و در طول فیلم فقط احساس می‌کنیم که وزنه‌ای اضافی بر دوش فیلم و بابانوئل هستند.

شرور از شب خشونت آمیز

البته این شخصیت ها بهانه ای برای پیشبرد داستان برای دیدن یک بابانوئل کاملا متفاوت شدند، اما باز هم شاهد پرداخت خوبی نیستیم و حتی سازندگان سعی کرده اند اهمیت هر یک از شخصیت ها را حتی در صحنه های اکشن توصیف کنند، اما نتیجه خیلی موفق نیست.. در کل اگر ترودی رو تا حدی بگیریم بقیه کاراکترها فقط شوخیه و نقششون بیشتر خسته کننده و حتی دردناکه تا جالب.

شب خشونت آمیز به جان ویک و هوم سم اشاره دارد

این در مورد شرورهای فیلم نیز صدق می کند، و با وجود اینکه ما با گروه جالبی طرف هستیم، اما این جذابیت فقط سطحی است و بر اساس اطلاعاتی است که خود شخصیت ها در طول فیلم می گویند و در عمل آنها کاملاً یک چیز هستند. دسته ناامید کننده متاسفانه در این گونه فیلم ها شخصیت های منفی در سایه شخصیت اصلی قرار می گیرند و به همین دلیل تنها قربانیان شکار شخصیت اصلی داستان که همان بابانوئل است می شوند.

در هر صورت فیلم Violent Night به غیر از صحنه های اکشن، شخصیت متفاوت بابانوئل و بازی خوب دیوید هاربر، لحظات مثبت و خاصی زیادی ندارد و این مثلث در واقع باعث شد تا شاهد یک فیلم اکشن جذاب باشیم. البته این فیلم اکشن قابل مقایسه با سری جان ویک نیست و کیفیت پایین تری نسبت به فیلم هیچکس دارد و کارگردان می توانست بدون کات صحنه های جذابی خلق کند اما متاسفانه خبری از چنین صحنه هایی در فیلم نیست.

  حضور ادریس البا در تصاویر فیلم لوتر در نتفلیکس

بابانوئل پس از شکست دادن Scourge در Violent Night

البته سری جان ویک و سبک اکشن فیلم تنها فیلم ها و سریال هایی نیستند که Violent Night به آنها اشاره دارد یا از آنها الهام گرفته شده است. عکاسی از فیلم «تنها در خانه» در واقع یکی از منابع اصلی الهام فیلم است که البته در ابتدا قرار بود نقش پر رنگ تری در داستان فیلم داشته باشد. در واقع شخصیت ترودی قرار است نقشی مشابه نقش کوین در فیلم تنها در خانه داشته باشد و حتی تله هایی به سبک کوین برای مهاجمان درست می کند.

با این حال، به جز چند اشاره کوتاه و بخشی که قبلاً ذکر کردم، هیچ مرجع یا صحنه‌ای که ادای احترام به فیلم تنها در خانه باشد، مشاهده نمی‌کنیم و فیلم شب خشونت‌آمیز می‌توانست با این مشکل کار بیشتری انجام دهد. در هر صورت فیلمنامه فیلم مشکلاتی مانند سایر قسمت های فیلم دارد، اما بازی خوب دیوید هاربر فقط فیلم را از شکست کامل نجات داد. در هر صورت فیلم پتانسیل بیشتری دارد که بیشتر آن به خاطر فیلمنامه ضعیف و کارگردانی متوسط ​​فیلم قربانی می شود.

اگرچه شب خشونت آمیز مشکلاتی مانند فیلمنامه ضعیف، کارگردانی متوسط، بازی های افتضاح و شخصیت های اضافی با شوخی های بی مزه به شرورهای ناامیدکننده دارد، اما بازی خوب دیوید هاربر در نقش بابانوئل در کنار صحنه های اکشن هیجان انگیزش، آن را به فیلمی سرگرم کننده و جذاب تبدیل کرده است. مهمانی باشد آیا شب خشونت آمیز می تواند به مجموعه ای از فیلم های اکشن تبدیل شود؟ من واقعاً در حال حاضر چنین فکر نمی کنم، اما ممکن است ایده های جالبی پشت آن باشد. در هر صورت، دیدن دوباره دیوید هاربر به عنوان بابانوئل بی رحم همچنان می تواند جذاب و وسوسه انگیز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید