این آخر هفته چه چیزی را تماشا کنیم: از هری و تونتو تا گربه خیابانی به نام باب

بازیگری که جک نیکلسون و آل پاچینو را در اسکار 1975 شکست داد، یک فیلم خانوادگی خوب، عاشقانه درباره لازانیا و یک گربه ولگرد به نام باب.

گربه ها آنقدر شگفت انگیز و مهربان هستند که طبق تحقیقات، نگهداری از آنها سلامت قلب انسان را بهبود می بخشد. اما نگاه به آنها برای اثبات این نظریه کافی است و نیازی به تحقیق خاصی نیست.

هر چهار اثری که در شماره 275 از مجموعه مقالات «این آخر هفته چه فیلمی ببینیم؟» منتشر شده است. ببینید، یک گربه به عنوان یکی از شخصیت های اصلی نمایش داده می شود. سه تای آنها واقعی و یکی دیجیتال است. البته در بین آنها گربه دیجیتال معروف ترین و محبوب ترین است.

وجود گربه در آنها تنها دلیل انتخاب چهار اثر زومجی ذکر شده برای این مقاله سینمایی نیست. در چهل و هفتمین دوره جوایز اسکار، هری و تونتو برنده بهترین بازیگر مرد سال شدند. آرت کارنی من در حالی که رقبای آن است داستین هافمن، جک نیکلسون و آل پاچینو آنها بودند.

پس از هری و تانتو به محصول دیزنی می رسیم که در سال 1993 منتشر شد. اثری که این قابلیت را دارد که انسان های مهربان با حیوانات را به گریه بیاندازد. گارفیلد غیرقابل تماشا است و بالاخره فیلمی بر اساس یک داستان واقعی داریم.

آرت کارنی با پیراهن سفید و گربه در فیلم هری و تونتو محصول 1974.

هری و تونتو (1974)

سالمندی تجربه‌ای است که افراد در مقطعی از زندگی خود یا به آن فکر می‌کنند، تجربه می‌کنند یا هرگز آن را تجربه نمی‌کنند. در همین حال، شاید یکی از ترسناک ترین و زشت ترین کلیشه ها در مورد سالمندان در جامعه مدرن مربوط به گروه بندی کور آنها باشد. مربوط به افرادی است که به اشتباه بر این باورند که وقتی افراد بیش از تعداد معینی پیر می شوند، فقط می توانند چند فعالیت خاص و ساده انجام دهند. هری و تونتو سعی در حمله به این کلیشه دارند. به دنبال این است که این حقیقت را به زبان بیاورد که مردم در هر سنی اجازه دارند آنطور که می خواهند زندگی کنند. هیچ کس نباید در مورد توانایی های جسمی یا خواسته های افراد مسن تصورات قبلی داشته باشد. اگر امروز یک جوان تصمیم بگیرد که به یک سفر ناگهانی برود، تصمیم یک پیرمرد در این زمینه به کسی ربطی ندارد.

  فیلم Black Panther 2 قرار بود داستانی در مورد رابطه پدر و پسر باشد

البته هری به عنوان شخصیت اصلی داستان با خروج از خانه اش در منهتن چاره ای جز سفر ندارد. او پیش پسرش نمی ماند و با گربه ای به نام تانتو به سفر می رود. او اهداف متفاوتی دارد. او افرادی را می بیند که با خاطراتش تفاوت دارند. او امید، ناامیدی، فریب و دوستی را تجربه می کند. در تمام این مدت به نظر می رسد که اصلی ترین و قابل اعتمادترین همراه هری به جز خودش تانتو باشد و بس.

دو سگ و گربه در وحشی Homeward Bound: The Incredible Journey محصول دیزنی

بازگشت به خانه: سفر باورنکردنی (1993)

هنگامی که اعضای خانواده خانه خود را برای سفر ترک می کنند، سه حیوان خانگی فکر می کنند که آنها رها شده اند. یک گربه به نام Cece، یک سگ به نام Shedo و یک سگ به نام شانس. این سه موجود بامزه سفری باورنکردنی را برای یافتن صاحبان انسانی خود آغاز می‌کنند و تنها زمانی که از خانه دور هستند، خانواده در نهایت متوجه می‌شوند که چه اتفاقی افتاده است. این مسیر خطرناک می تواند آسیب زیادی به سه حیوان خانگی ساده داستان وارد کند.

Homeward Bound: The Incredible Journey قدرت خود را از تفاوت بین سه شخصیت حیوانی می گیرد. این موجودات واقعا رفتار خاص خود را دارند و عکس العمل آنها در موقعیت های مختلف متفاوت است. دستاورد فیلم در این زمینه زمانی بیشتر نمایان می شود که می بینیم تیم سازنده از حیوانات واقعی فیلمبرداری کرده و با استفاده از صداهای جذاب توانسته اند هویتی مشخص به آنها ببخشند. به طوری که شیمی بین آنها جذاب می شود.

  Moto G32 معرفی شد; گوشی تکراری اما گران قیمت موتورولا

فیلم گارفیلد 2004 گربه نارنجی چاق به نام گارفیلد از کنترلر استفاده می کند

گارفیلد (2004)

خاطره انگیز، سرگرم کننده و سرگرم کننده. از بازی با سگ هم اتاقی بیچاره گرفته تا جلوگیری از تلاش جان برای برقراری ارتباط عاطفی مناسب. گارفیلد که لازانیا را نه غذا بلکه یک شیوه زندگی می داند، به شدت تنبل و خودخواه است. اما وقتی زندگی سگ جدید و بی گناه دزدیده می شود، گربه نارنجی چاق سعی می کند او را نجات دهد. در حالی که گارفیلد قبلاً به جان ثابت کرده است که حتی به خود زحمت نمی دهد که یک موش را در خانه بگیرد.

بیل موری او در این فیلم نقش گارفیلد را بازی کرد. البته مخاطبان زیادی در ایران این فیلم را با دوبله فارسی دیده اند و با این نسخه خاطره دارند.

در هر صورت گارفیلد نیازی به معرفی ندارد. لذت نبردن با این فیلم سخت است.

گربه خیابانی به نام باب در آغوش جیمز در فیلم گربه خیابانی به نام باب محصول سال 2016.

گربه خیابانی به نام باب (2016)

مردم زندگی خودشان را می کنند. آنها در الگوهای خود در برخی از تله های زندگی گرفتار شده اند و راه های فرار یکسانی را پیدا نمی کنند. فیلم گربه ای خیابانی به نام باب که باید اذعان داشت که در داستان سرایی خود دارای ضعف هایی است، درباره مردی است که توسط یک گربه از یک موقعیت بحرانی روحی و روانی نجات می یابد. این گربه ناگهان از پنجره بیرون آمد و با مهربانی با مردی ملاقات کرد که به دنبال راهی برای بهبود زندگی خود بود.

با ملاقات باب، جیمز این فرصت را به دست می آورد که با گذشته خود کنار بیاید، از دردهای همیشگی خلاص شود و حتی یک اثر هنری بهتر خلق کند. این یک داستان رویایی نیست. گربه خیابانی به نام باب بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است.

  40 دقیقه از گیم پلی دیابلو 4 فاش شد

دیدگاهتان را بنویسید