حضور انیمه سوزوم در بخش رقابتی جشنواره فیلم برلین 2023

پس از بیش از 2 دهه، انیمه سوزوم اولین انیمیشنی خواهد بود که در بخش مسابقه جشنواره فیلم برلین حضور می یابد.

انیمه سوزوم به اکران موفق خود در باکس آفیس ژاپن ادامه می دهد و با فروش این انیمه به 98.2 میلیون دلار، اکنون انیمه سوزوم بیست و چهارمین فیلم پرفروش تاریخ ژاپن معرفی شده است. در حال حاضر در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، این انیمه قبل از اکران بین المللی در یک جشنواره معتبر سینمایی حضور خواهد داشت. کرانچی رول تایید کرده است که انیمه سوزوم در جشنواره فیلم برلین 2023 شرکت خواهد کرد.

انیمه Suzume اولین فیلم ژاپنی سال 2021 خواهد بود و فیلم Guzen to Sozo یا چرخ ثروت و فانتزی به کارگردانی ریوسکه هاماگوچی که در بخش رقابتی جشنواره فیلم برلین شرکت کرده بود برنده جایزه خرس نقره ای شد. دومین جایزه مهم هیئت داوران است. اما نکته قابل توجه این است که انیمه Suzume به اولین انیمه پس از انیمیشن Spirited Away به کارگردانی هایائو میازاکی در 21 سال تبدیل می شود که در بخش رقابتی جشنواره فیلم برلین شرکت می کند.

انیمیشن Spirited Away در سال 2002 موفق به دریافت جایزه خرس طلایی شد. برنده مسابقه در هفتاد و سومین جشنواره فیلم برلین در تاریخ 26 فوریه (7 مارس) اعلام می شود و باید دید که آیا انیمه سوزوم می تواند تاریخ ساز شود یا خیر. نه ماکوتو شینکای کارگردان انیمه سوزوم در بیانیه ای اعلام کرد که بسیار هیجان زده است و مشتاقانه منتظر واکنش غیرژاپنی ها به داستان و اصل اتفاقات و درک آنها از داستان این انیمیشن است.

  توانایی رویارویی با 11 جناح مختلف در God Of War Ragnarok

سوزومه از یافتن دری جادویی در انیمه سوزوم شگفت زده و می ترسد

انیمه جدید سوزوم ماکوتو شینکای، او انیمه Your Name و انیمیشن Weathering With You را کارگردانی کرد که در نوامبر امسال در ژاپن منتشر شد. نانوکا هارا به عنوان سوزومه ایواتو، هوکوتو ماتسومورا، اری فوکاتسو، شوتا سامتانی، سیری ایتو، کانا هانازاوا، ماتسوموتو کوشیرو IX، ریونوسوکه کامیکی، ایمی، کوتونه هاناسه و ان یامانه از جمله صداپیشگان انیمه سوزومه هستند.

انیمه سوزوم داستان دختر 17 ساله ای به نام سوزومه را دنبال می کند که در یک شهر آرام در کیوشو زندگی می کند. یک روز مسافر جوانی به او می گوید که به دنبال دری می گردد و این در زندگی او را برای همیشه تغییر می دهد. او مرد جوان را به سمت کوه ها دنبال می کند که در آن یک دروازه قدیمی وجود دارد که توسط ساختمان های مدرن احاطه شده است و این آغاز سفر مرموز سوزومه است. انیمه Suzume در آوریل آینده در آمریکا و کشورهای اروپایی اکران خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید