راهنمای خرید سرور مجازی vps حرفه ای

هنگامی که یک وب سایت در حال رشد دارید، احتمالاً پس از مدتی با افزایش تعداد کاربران و محتوای منتشر شده، با مشکل کندی سایت مواجه خواهید شد. این مشکل به ویژه برای وب سایت های فروشگاهی که با تعداد زیادی کاربر مواجه هستند و نیاز به سرعت بالای صفحه دارند بسیار مهم است. تحت این نوع شرایط خرید سرور مجازی شاید یک تصمیم منطقی باشد. البته این کار برای مبتدیانی که اطلاعات زیادی در مورد این نوع سرورها ندارند کار آسانی نیست. به همین دلیل، در ادامه این مقاله، هر آنچه که در مورد خرید یک سرور مجازی حرفه ای باید بدانید را مرور خواهیم کرد.

سرور مجازی یا VPS چیست؟

قبل از پرداختن به راهنمای خرید سرور، بهتر است سرور مجازی یا VPS (سرور خصوصی مجازی) برای بهبود کارایی و عملکرد، معمولاً از نرم افزار مجازی سازی سرور برای تقسیم یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی استفاده می کنند. هر سرور مجازی مستقر در سرور می تواند سیستم عامل نرم افزاری خود را داشته باشد. تبدیل یک سرور به چندین سرور مجازی امکان استفاده بهتر از قدرت و منابع را فراهم می کند. این افزایش قدرت امکان اجرای چندین سیستم عامل و اپلیکیشن را فراهم می کند.

از مزیت های اصلی استفاده از سرور مجازی می توان به ارائه سریعتر برنامه ها و منابع، بهبود بازیابی، تداوم روند کار و حداقل کاهش یا حذف خرابی اشاره کرد. علاوه بر این، استفاده از این نوع سرور به افزایش بهره وری، سرعت، کارایی و پاسخگویی فناوری اطلاعات کمک می کند. از دیگر مزایای این نوع سرور کاهش هزینه های عملیاتی، سرمایه و سهولت مدیریت مرکز داده است. دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز را می توان بر روی سرورهای VPS مستقر کرد.

با یادگیری بیشتر در مورد سرورهای مجازی و مزایای فراوان آنها، اکنون می دانیم که چرا صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ باید سرور VPS خود را خریداری کنند. البته خرید می کند VPS به همین سادگی نیست و باید به چند نکته اساسی در مورد این نوع سرورها توجه کنید.

  تعهد 10 ساله مایکروسافت برای آوردن Call of Duty به کنسول های نینتندو

نکاتی برای خرید سرور مجازی vps

مانند هر تجهیزات دیگری که برای تجارت خود استفاده می کنید، گاهی اوقات ممکن است بخواهید یک سرور جدید بخرید یا جایگزین کنید. در چنین شرایطی انجام این کار با دانش و اطلاعات کافی بسیار مهم است. مهم ترین نکاتی که در خرید سرور مجازی vps باید به آن توجه کرد عبارتند از:

راهنمای خرید سرور مجازی vps حرفه ای

1. تعیین بودجه

ابتدایی ترین و مطمئناً یکی از مهم ترین نکات برای خرید سرور مجازی تعیین بودجه است. سرورهای کوچکتر طبیعتاً هزینه کمتری نسبت به سرورهای بزرگتر و قدرتمندتر دارند. اگر نمی دانید چگونه برای سرور VPS خود بودجه بندی کنید، می توانید چندین وب سایت ارائه دهنده سرور را بررسی کنید. البته این کار را حتما از طریق وب سایت های معتبر انجام دهید.

این به شما کمک می کند تا با بررسی انواع سرور، حداقل بودجه مورد نیاز برای خرید سرور مجازی مورد نظر خود را تعیین کنید. این مهمترین مرحله در خرید VPS است. زیرا با در نظر گرفتن بودجه می توان عملکرد سرور مورد نظر را نیز مشخص کرد و به سراغ معیارهای دیگر خرید سرور رفت.

2. عملکرد سرور

کاری که سرور باید انجام دهد بر انتخاب نوع آن و منابع در دسترس آن تأثیر می گذارد. ملاحظاتی مانند رم، قدرت پردازش، سرعت انتقال و ظرفیت ذخیره سازی نقش مهمی در انتخاب و خرید سرور مجازی دارند.

به همین دلیل قبل از انتخاب سرور مجازی باید نحوه استفاده از آن را مشاهده کنید. قبل از انتخاب سرور، باید بدانید که چگونه می خواهید از سرور خود استفاده کنید. با سرورها، کنترل پنل توانایی کنترل منابع در دسترس سرور را دارد. یکی از بهترین کنترل پنل های سیستم عامل لینوکس برای سرورهای مجازی، cPanel است.

  اضافه شدن Assassin's Creed Odyssey به Xbox Game Pass

سرور مجازی یک ابزار مدیریتی بسیار کاربردی است که دسترسی بیشتری نسبت به هاست اشتراکی دارد. خرید VPS پرسرعت گزینه خوبی است زیرا می توانید سرور سیستم عامل لینوکس یا ویندوز را در ایران و خارج از کشور تهیه کنید.

3. سرور مجازی ابری

هر سرور آنلاین و ابری مزایا و معایب خود را دارد. سرورهای داخلی نیاز به راه اندازی، نگهداری و تخصیص فضا با دسترسی کنترل شده دارند. همچنین مانند هر سخت افزار دیگری، طول عمر محدودی دارند. البته، اگر کسب و کار شما باید برخی از الزامات قانونی را رعایت کند، این نوع سرورها از امنیت بالایی برخوردار هستند و اغلب دارای پیکربندی ساده هستند. مهمترین مزیت استفاده از سرورهای مجازی ابری لینوکس و ویندوز این است که از هر جایی می توان به آنها دسترسی داشت. علاوه بر این، این سرورها بسیار امن، نسبتا سریع و دارای امنیت فیزیکی هستند.

4. سیستم عامل مورد نیاز

همانطور که گفتیم روی سرور مجازی می توان از دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز استفاده کرد. انتخاب هر یک از این دو سیستم عامل از نظر ظاهر گرافیکی، امنیت، زبان برنامه نویسی، اتصال و پایگاه داده متفاوت خواهد بود. سرورهای ویندوز یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) را اجرا می کنند که شبیه ویندوز معمولی است. در لینوکس رابط گرافیکی وجود ندارد و از طریق خط فرمان کار می کند.

  • سرور مجازی لینوکس
  • سرور مجازی ویندوز

راهنمای خرید سرور مجازی vps حرفه ای

معمولا کسانی که از زبان برنامه نویسی C++، Perl و PhP استفاده می کنند، سیستم عامل لینوکس را انتخاب می کنند. سیستم عامل ویندوز نیز برای سایت های زبان ASP.NET استفاده می شود. پایگاه داده مورد استفاده در سرور مجازی با سیستم عامل لینوکس معمولا MySQL و در ویندوز – SQL Server است.

  تاریخ انتشار بازی The Day Before دوباره به پاییز سال آینده موکول شد

5. مکان سرور مجازی

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید سرور مجازی باید به آن توجه کرد، مکان مجازی سرور است. ارائه دهندگان سرور در ایران سرورهای وی پی اس ایرانی و اروپایی را ارائه می دهند و انتخاب آنها بستگی به نیاز و شرایط شما دارد. انتخاب محل نظرسنجی بیشتر به موقعیت جغرافیایی اکثر کاربران سایت بستگی دارد. اگر کاربران قابل توجهی در داخل و خارج از کشور دارید، می توانید دو سرور خریداری کنید.

  • سرور مجازی ایرانی
  • سرور مجازی اروپایی

6. مدیریت سرور

کار با سرورها و مدیریت آنها ممکن است آسان نباشد. این مشکل مخصوصاً برای کسانی که به تازگی یک سرور خریداری کرده اند و خودشان آن را مدیریت می کنند دشوار است. مدیر وب سایت می تواند به راحتی سرور مجازی خود را با استفاده از کنترل پنل دایرکت ادمین مدیریت کند. کنترل پنل دایرکت ادمین بعد از سی پنل که در سیستم عامل های لینوکس استفاده می شود وارد بازار شد اما ویژگی های قابل توجهی دارد که باعث محبوبیت آن شده است.

سخنرانی پایانی

هنگامی که شما وب سایت خود را برای کسب و کار خود دارید، خرید یک سرور مجازی نقش مهمی برای کل شرکت و مشتریان خواهد داشت. البته خرید سرور مجازی یا وی پی اس چندان آسان نیست و قبل از انتخاب آن باید به نکات زیادی توجه کرد. در این مقاله هر آنچه که برای خرید یک سرور مجازی حرفه ای باید بدانید را بررسی کرده ایم. نکاتی که در این راهنما به آن پرداخته شده است مهمترین معیارهای انتخاب و سرور بخر VPS هستند.

دیدگاهتان را بنویسید