استعفای یکی از مدیران بلیزارد به دلیل نارضایتی از سیستم ارزیابی کارکنان

یکی از مدیران بلیزارد در اعتراض به سیستم ارزیابی کارکنان شرکت را ترک کرد.

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ، این موضوع اخیرا فاش شده است برایان بیرمنگام که در 17 سال گذشته به عنوان مهندس ارشد در بخش نرم افزار بلیزارد کار می کرد، به دلیل نارضایتی از روش ارزیابی کارکنان استعفا داد. روش ارزیابی گروهی بلیزارد، مدیران را ملزم می کند تا بر اساس نموداری خاص، به کارمندان امتیاز دهند. بر اساس گزارش بلومبرگ، مدیران بلیزارد مجبور می‌شوند به حدود پنج درصد از کارمندان رتبه‌های پایینی بدهند، در نتیجه کارمندان پاداش‌های مشارکت کمتری در سود شرکت دریافت می‌کنند و عملکرد آنها باعث می‌شود که احتمال ارتقای آنها کمتر شود.

به گفته بلومبرگ، بیرمنگام مجبور شد یک کارمند را از “موفق” به “در حال انجام” تنزل دهد تا بین پرداخت به ازای هر سهم بلیزارد متعادل شود. به نظر می رسد این اقدام اجباری باعث شده است که بیرمنگام نسبت به استعفای خود اطمینان بیشتری داشته باشد.

بیرمنگام در ایمیلی به کارکنان گفت: «وقتی مدیران تیم پرسیدند چرا باید این کار را انجام دهیم، مدیران World of Warcraft توضیح دادند که با این کار موافق نیستند. اما دستور داده شده توسط مدیریت اجرایی این بود که فشار بر پایین ترین کارمندان به عنوان راهی برای اطمینان از ادامه رشد همه آنها ضروری است. این نوع سیاست، رقابت [مضر] کارمندان را تشویق می کند و باعث می شود که تلاش های یکدیگر تضعیف شوند.

علاوه بر این، این سیاست باعث می‌شود که کارکنان به تیم‌هایی بپیوندند که کارکنان سطح پایینی دارند تا به عنوان بهترین کارمند آن تیم شناخته شوند. این رفتار در نهایت اعتماد را از بین می برد و خلاقیت را از بین می برد. اگر بتوان این سیاست را معکوس کرد، شاید بلیزارد بتواند خودش را نجات دهد. اگر این اتفاق بیفتد، من می خواهم در بلیزارد کار کنم. اگر این سیاست قابل تغییر نباشد، بلیزاردی که می‌خواهم برای آن کار کنم دیگر وجود نخواهد داشت و باید مکان دیگری برای کار پیدا کنم.”

  ایلان ماسک جام جهانی فوتبال 2022 را در توییتر پوشش می دهد

لوگوی رویداد سالانه بلیزارد Blizzcon

پس از انتشار این گزارش، بیرمنگام در توییتر تایید کرد که نقل قول از او دقیق است، اما بلومبرگ هنوز با او تماس نگرفته است. وی در ادامه درباره این وضعیت در صفحه توییتر خود نوشت: «بلیزارد در سال 2021 گام بزرگی به عقب برداشت و من واقعاً معتقد بودم که سیاست توسعه مشارکت را معکوس کرده ایم. هنگامی که در اواخر همان سال شکایات کارمندان در مورد محیط کاری نامناسب آشکار شد، شاهد تغییراتی بودیم که باید دنبال کنیم و احساس کردیم که می‌توانیم بر سیاست‌های Activision Blizzard King (ABK) تأثیر بگذاریم. فهمیدن اینکه علیرغم مخالفت ها و نامه های سخت گیرانه ما، هنوز یک حداقل سهمیه برای چنین توسعه ای در نظر گرفته می شود، مرا به این باور می رساند که در یک توهم کار می کنم. امیدوارم روزی فرهنگ مثبت بلیزارد بتواند بر سیاست سمی ABK غلبه کند، اما هنوز نتوانسته است.

تمام آنچه گفته شد، من از همکاران سابقم در بلیزارد اینترتینمنت کینه ای ندارم. بلیزاردی که می‌شناختم و همیشه می‌خواستم برای آن کار کنم، توسط رهبری ABK نابود می‌شود و این مرا ناراحت می‌کند. من واقعا به توسعه دهندگانی که در بلیزارد با آنها کار کردم احترام می گذارم. من به تجربه بازی های بلیزارد ادامه خواهم داد. توسعه دهندگان بلیزارد هنوز هم در حال انجام کارهای شگفت انگیز هستند. Dragonflight و Wrath of the Lich King Classic مانند جواهرات هستند. مکانیک‌های Dragon Riding در بسته الحاقی Dragonflight به اندازه Ulduar Raid و Titan Rune Dungeons جدید در Wrath of the Lich King عالی هستند. با این حال، ABK یک شرکت مادر مشکل دار است. آنها از ما خواستند هر دو بازی را زودتر تحویل دهیم. این به شدت ناعادلانه است که با محروم کردن کارکنانی که روی آنها کار می کردند، سهم خود را از سود دنبال کنیم. اعضای تیم ABC باید از اقدامات خود خجالت بکشند.”

  حضور کوین بیکن در اولین تریلر فیلم کریسمس Guardians of the Galaxy. اعلام تاریخ پخش

شما می توانید نظر خود را در مورد این خبر با تیم زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید