سریع ترین رم موبایل دنیا با سرعت 9.6 گیگابیت بر ثانیه

SK Hynix در اطلاعیه ای از توسعه تراشه RAM DRAM جدید LPDDR5T خبر داد. گفته می شود این تراشه سریع ترین رم موبایل جهان برای دستگاه های قابل حمل است. زیرا سرعت انتقال داده در آن به 9.6 گیگابیت بر ثانیه می رسد

بیانیه SK Hynix بیان می کند که حافظه LPDDR5T تقریباً است 13 درصد سریعتر از LPDDR5X است که در نوامبر 2022 معرفی شد. به همین دلیل این شرکت حرف T را در انتهای نام این فناوری قرار داده است که نشان دهنده کلمه “توربو“خوب.

این حافظه جدید با محدوده ولتاژ بسیار پایین 1.01 تا 1.12 ولت با مصرف برق بسیار کم کار می کند. SK Hynix می گوید نمونه هایی از بسته 16 گیگابایتی چند تراشه خود را در اختیار برخی از مشتریان قرار داده است. این بسته که در واقع چندین تراشه LPDDR5T را با هم ارائه می دهد، می تواند در هر ثانیه 77 گیگابایت پردازش داده ها

سئو کول

تولید انبوه حافظه LPDDR5T در نیمه دوم سال 2023 آغاز خواهد شد

این شرکت قصد دارد تولید انبوه تراشه های LPDDR5T با فناوری 1 نانومتری را در نیمه دوم سال 2023 آغاز کند. نسل چهارم فرآیند تولید 10 نانومتر خب، SK Hynix انتظار دارد که LPDDR5T پیش از عرضه LPDDR6 پیشتاز بازار شود.

صنعت فناوری پیش بینی می کند که با توسعه شبکه 5G، تقاضا برای تراشه های حافظه پیشرفته افزایش یابد. در همین راستا SK Hynix انتظار دارد LPDDR5T علاوه بر گوشی های هوشمند در محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و واقعیت افزوده و مجازی نیز استفاده شود.

سئونگسو ریو، رئیس بخش برنامه ریزی محصول DRAM SK Hynix، می گوید: «این شرکت [ما] با توسعه LPDDR5T، نیاز مشتریان به محصولات پرقدرت را برآورده کرده است. ما همچنان به تلاش برای توسعه فناوری برای پیشگامی در بازار نیمه هادی نسل بعدی و ایفای نقش کلیدی در تحول دنیای فناوری اطلاعات ادامه می دهیم.

در حال حاضر اطلاعاتی در مورد زمان عرضه این محصول وجود ندارد.

منبع: دیجیاتو

  با هوش مصنوعی از اعتیاد به مواد مخدر خلاص شوید

دیدگاهتان را بنویسید