گوگل امکان قفل کردن تب ها را در حالت ناشناس برای کروم در اندروید فراهم کرده است

گوگل قابلیتی را در اختیار کاربران اندرویدی قرار داده است که به آنها امکان می دهد با استفاده از ویژگی های احراز هویت بیومتریک، فعالیت های کروم ناشناس را قفل کنند. با استفاده از این ویژگی، شخصی که از تلفن شما استفاده می کند دیگر نمی تواند مرورگر خود را باز کند و مرور شما را ببیند. این قابلیت مدت هاست که برای کاربران iOS در دسترس بوده و اکنون برای اندروید نیز عرضه شده است.

از آنجایی که Lock Incognito اکنون برای کاربران اندروید در دسترس است، همچنان می‌توانید برگه‌های ناشناس را طبق معمول باز کنید، اما اگر به برنامه دیگری بروید، برای دسترسی به برگه‌های ناشناس باید وقتی به مرورگر برگشتید، قفل کروم را باز کنید. در گوشی، این کار را می توان از طریق پین قفل گوشی یا از طریق بیومتریک مانند اثر انگشت یا تشخیص چهره انجام داد.

سئو کول
برای فعال کردن این ویژگی، ابتدا باید روی منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات و Privacy & Security بروید. در این بخش می‌توانید گزینه «قفل کردن برگه‌های ناشناس هنگام خروج از کروم» را فعال کنید.

سایر ویژگی های امنیتی گوگل برای کروم
گوگل در پست وبلاگ خود هنگام معرفی این ویژگی به گوشی های اندرویدی نیز اعلام کرد که در حال گسترش قابلیت Safety Check است که اکنون می تواند کارهایی مانند اسکن رمزهای عبور ذخیره شده شما را انجام دهد. این ویژگی حفاظتی همچنین می تواند افزونه های مخرب را حذف کند.

سئو کول
این غول جستجو توضیح می‌دهد که قصد دارد با ارائه «توصیه‌ها و یادآوری‌های شخصی‌سازی‌شده‌تر» به کاربران خود یک «بررسی امنیتی» فعال‌تر ارائه دهد تا آنها را از نوع مجوزهایی که سایت‌ها داده‌اند مطلع کند.

  پشتیبانی از DLSS 3 به نسخه رایانه شخصی Cyberpunk 2077 اضافه شد

گوگل در این پست راه های دیگری را نیز برای افزایش امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران خود به صورت آنلاین پیشنهاد کرده است. یکی از اینها راهنمای حریم خصوصی است که از برگه حریم خصوصی و امنیت کروم قابل دسترسی است. این بخش شما را با ویژگی‌های مختلف حفظ حریم خصوصی آشنا می‌کند تا بتوانید در مورد فعال کردن آنها تصمیمی آگاهانه بگیرید.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید