Forspoken روی درایوهای SATA SSD سریعتر اجرا نمی شود

برخلاف گزارش‌های متعدد مبنی بر اجرای سریع‌تر Forspoken بر روی SSD‌های SATA در مقایسه با NVMe، به نظر می‌رسد این تست نادرست است.

دیروز گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه بازی اکشن-ماجراجویی Forspoken اسکوئر انیکس در هنگام استفاده از SSD های SATA برای ذخیره سازی تا 10 درصد سریعتر از NVMe اجرا می شود. بنابراین گفته می شود اضافه شدن DirectStorage به فابریک این بازی تاثیر بسزایی بر عملکرد پردازنده گرافیکی خواهد داشت. این تست به طور خاص توسط وب سایت PC Games Hardware انجام شده است که از تراشه i9-12900K به همراه کارت گرافیک RTX 4090 استفاده می کند.

اما مشکل این تست اشتباه بودن آن است. در بارگذاری اولیه صفحه بازی Forspoken نمایش داده شده نرم افزارهایی برای ثبت نرخ فریم تصاویر بازی مانند CapFrameX نرخ فریم بسیار بالایی را نشان می دهد، در حالی که حافظه های ذخیره سازی کندتر منجر به زمان بارگذاری طولانی تر می شوند. اگر این نرخ‌های فریم از نتایج تست حذف نشوند، خواهیم دید که حافظه‌های ذخیره‌سازی کندتر باعث می‌شود زمان بارگذاری طولانی‌تر تأثیر زیادی بر نرخ فریم بازی در بنچمارک داشته باشد.

حافظه های SSD

یکی دیگر از مشکلات این تست که ادعا می کند Forspoken روی SSD های SATA سریعتر اجرا می شود این است که DirectStorage روی هر دو دیسک SATA SSD و NVMe SSD استفاده می شود. استفاده از SATA SSD باعث غیرفعال شدن DirectStorage می شود نمی تواند پس سیستم که اجرای Forespoken بر روی درایو SATA SSD تاثیر DirectStorage بر عملکرد سیستم را خنثی نمی کند. مشکلی که در اینجا به عنوان علت افت عملکرد RTX 4090 توضیح داده شده است.در واقع، افت عملکرد این پردازنده گرافیکی به دلیل ضعیف بودن معیار یا مقیاس تست است، نه DirectStorage.

  درخواست Square Enix برای حذف اطلاعات لو رفته در مورد بازی جدید Tomb Raider

در همین راستا، ComputerBase با آزمایش نحوه اجرای بازی Forspoken و خاموش کردن پرش در نرخ فریم تصاویر در صفحه بارگذاری بازی، نشان داد که سطح عملکرد بازی در هنگام استفاده از هر دو نوع حافظه تقریباً یکسان به نظر می رسد. این تست هنگام بازی با استفاده از کارت گرافیک RTX 3090 Ti که همراه با یک SSD PCIe 4.0 NVMe و یک درایو SATA SSD استفاده می‌شد، انجام شد.

بنابراین این آزمایش تأیید می کند که عملکرد بازی Forspoken هنگام استفاده از درایوهای SATA سریعتر نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید