افزایش قیمت کنسول ایکس باکس در ژاپن

مایکروسافت اعلام کرد که قیمت کنسول های نسل نهم ایکس باکس به زودی در ژاپن افزایش می یابد.

ساعاتی پیش مایکروسافت رسما اعلام کرد که نسل نهم کنسول های Xbox Series X و Xbox Series X از 17 فوریه (28 فوریه) با افزایش قیمت مواجه خواهند شد.

بر اساس این اطلاعات، این افزایش قیمت 5000 ین (معادل حدود 38 دلار آمریکا) خواهد بود و به این ترتیب قیمت فعلی Xbox Series X از 54978 ین به 59978 ین و قیمت Xbox Series S از 32278 کاهش خواهد یافت. به 37000 ین، 978 ین افزایش خواهد یافت.

در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط مایکروسافت، سخنگوی شعبه ژاپنی این شرکت در مورد این افزایش قیمت می گوید: «پس از بررسی دقیق و رصد وضعیت فعلی بازار [سخت‌افزار‌های الکترونیکی] در ژاپن تصمیم گرفته ایم قیمت خرده فروشی پیشنهادی کنسول های ایکس باکس را در این کشور افزایش دهیم. ما همیشه در حال ارزیابی و نظارت بر تاثیر قیمت گذاری بومی برای حفظ تداوم و یکپارچگی در همه مناطق و بازارها هستیم. اجرای این تغییر قیمت برای ما تصمیم بسیار دشواری بود و مطمئناً بر مشتریان ما تأثیر خواهد گذاشت، اما در ادامه به ارائه بهترین تجربه در پلتفرم‌های Xbox که مشتریان از ما انتظار داشتند، ادامه خواهیم داد.»

لوگوی ایکس باکس و پرچم ژاپن در کنار هم

این سیاست جدید اولین تغییر قیمت رسمی کنسول های بازی ایکس باکس در ژاپن در نسل فعلی بازی ها است، البته قبلاً شاهد افزایش قیمت کنسول های ایکس باکس در سایر مناطق شرق آسیا مانند هند بوده ایم. فیل اسپنسرمدیر برند ایکس باکس پیش از این اعلام کرده بود که قیمت کنسول های این برند در فصل خرید پایانی سال افزایش نمی یابد. اما در اواخر دی ماه شاهد تاثیر بحران اقتصادی و افزایش هزینه های تولید سخت افزارهای بازی و قطعات الکترونیکی پیچیده بر قیمت کنسول هستیم.

  وجود سیستم دیالوگ پویا در بازی Redfall

البته قبل و حین انتشار آمار فروش سخت افزارهای بازی ژاپنی در هفته های اخیر، دو کنسول نسل نهم ایکس باکس با کمتر از هزار فروش در جایگاه پایین تری نسبت به رقبای قدرتمند ژاپنی خود در این منطق قرار داشتند و حالا باید شاهد این افزایش باشیم. قیمت چه تاثیری بر ضریب نفوذ و آمار فروش این برند در بازار ژاپن خواهد داشت؟ از سوی دیگر، هفته گذشته شاهد عرضه غافلگیرکننده اولین بازی انحصاری ژاپنی ساخته شده توسط استودیوهای داخلی ایکس باکس به نام Hi-Fi Rush در سراسر جهان بودیم که با استقبال گرم منتقدان و همچنین فروش خوب در فروشگاه استیم مواجه شد.

نظر کاربران زومجی در این مورد چیست؟ نظر خود را با ما و دیگران در میان بگذارید. علاوه بر این، زومجی در بررسی Hi-Fi Rush امتیاز کامل 10 را ارائه کرد که می توانید آن را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید