بررسی شیائومی 12 لایت; میان رده با حس پرچمدار

شیائومی را به عنوان شرکتی می شناسیم که به دلیل خط تولید بزرگ و متنوع برندها و سری ها و مدل های مختلف گوشی های هوشمندی که برای خود ساخته است، گیج کننده ترین نام های گوشی هوشمند را انتخاب می کند. این غول چینی هر ساله جدای از مدل های پرچمدار، مشتقات مختلفی از آنها را با نام های مختلف عرضه می کند. اما یکی از آن‌ها از سال‌های اخیر به نام خود چسبیده است و ما آن را با نام «لایت» می‌شناسیم.

مدل های لایت گوشی های شیائومی را می توان نسخه های ضعیف شده مدل های پرچمدار دانست. به عبارتی طبقه متوسطی که کمترین فاصله را با پرچمداران دارد. در تئوری، این نیز صادق است. محصولات شیائومی شامل طیف گسترده ای از مدل های میان رده تحت برندهای مختلف Redmi و Poco است که در موقعیت یکسانی قرار ندارند. اما لایت در گذشته جایگاه و محبوبیت خاصی داشت و شباهت ها و برخی ویژگی های مشترک ظاهری با گوشی های پرچمدار همان سال شیائومی، آن را از سایر گوشی های میان رده متمایز می کرد.

سال گذشته شیائومی 11 لایت را در دو نسخه روانه بازار کرد و نسخه 5G NE به ویژه در بازار ایران با استقبال خوبی مواجه شد. حالا نوبت 12 چراغ است. آیا این گوشی می تواند با حفظ همان پردازنده اسنپدراگون 778G و ایجاد پیشرفت های کوچک موفقیت نسل قبل را تکرار کند؟ در این بررسی می خواهیم ببینیم شیائومی 12 لایت در مقایسه با مدل قبلی خود چه چیزی برای گفتن دارد، پس با زومیت همراه باشید.

  زمان انتشار احتمالی مک پرو و ​​مک بوک پرو جدید اپل

کیفیت طراحی و ساخت شیائومی 12 لایت

از نظر ظاهر و طراحی، شیائومی 12 لایت ویژگی های زیادی را از برادر بزرگتر خود یعنی شیائومی 12 به ارث برده است، با این تفاوت که قاب گوشی به صورت تخت و مسطح طراحی شده است که با ضخامت کمی به صفحه نمایش می رسد و طبیعتاً به دلیل آن است. به انحنای صفحه نمایش و خبری از قاب عقب در نواحی نزدیک به قاب نیست. ماژول دوربین پشت دستگاه به سبک سری ۱۲ شیائومی طراحی شده است و علاوه بر بیرون زدگی ماتریس دوربین، لنزها نیز بیرون زده اند که باعث می شود گوشی روی سطوح صاف لغزش کند که باعث قرار گرفتن ژل می شود. پوشش موجود در جعبه این مشکل را تا حد زیادی حل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید