تولید PSVR2 پس از تعداد ناامیدکننده پیش‌سفارش کاهش یافته است

بر اساس گزارش منتشر شده، سونی تولید هدست واقعیت مجازی PSVR2 خود را به دلیل پیش‌سفارش‌های کمتر از حد انتظار به نصف کاهش داده است.

کمتر از یک روز مانده به عرضه جهانی هدست واقعیت مجازی PlayStation VR2 سونی، بلومبرگ از کاهش چشمگیر میزان تولید این دستگاه بازی مورد انتظار خبر داده است.

با توجه به جزئیات منتشر شده، سونی پیش از این عرضه دو میلیون هدفون را در سه ماهه اول عرضه این هدفون پیش بینی کرده بود، اما ظاهرا به دلیل پیش خرید پایین این دستگاه، سونی میزان تولید را به یک میلیون دستگاه کاهش داد. در ماه های بعد منابع بلومبرگ می گویند سونی به شرکت های همکار سازنده قطعات و صفحه نمایش این دستگاه اطلاع داده است تا میزان تولید قطعات ویژه این گوشی را کاهش دهند.

منابع آگاه می گویند که تولید و ارسال 1.5 میلیون دستگاه PSVR2 تا مارس سال آینده هدف جدید برنامه ریزی شده سونی است که رقمی بسیار کمتر از آنچه سونی قبلاً تصور می کرد است. البته این عدد نیز در ماه های آینده و بسته به تقاضا برای این دستگاه تغییر خواهد کرد.

قهرمان بازی Horizon Call of the Mountain در کنار چشم انداز و روبات ها

تحلیلگران بر این باورند که سرعت پایین پذیرش هدست های واقعیت مجازی توسط مصرف کنندگان و گیمرها در مقایسه با پیش بینی های سازندگان یکی از دلایل اصلی این کاهش عمومی در فروش و علاقه به بازار است. البته انتظار می رود پس از یک سال ضعیف در سال 2022، فروش هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تا پایان سال 2023 به 12.8 میلیون دستگاه برسد که بر اساس برآوردهای موسسه آماری IDC، رشدی 32 درصدی دارد.

  دنزل واشنگتن به بازیگران فیلم گلادیاتور ۲ اثر ریدلی اسکات می‌پیوندد

این بازار در حال حاضر در اختیار هدست کوئست شرکت فیسبوک (متا) با سهم 85 درصدی نسبت به سایر رقبا است. بلومبرگ می‌گوید سونی در حال حاضر از نظر آمار فروش جزو پنج تولیدکننده برتر هدست واقعیت مجازی نیست و هدست واقعیت مجازی PSVR که اولین تلاش سونی در این بازار محسوب می‌شود، در 7 سال خود حتی 1 درصد فروش نداشته است. از زمان راه اندازی آن، فروش را از این بازار به دست گرفته است.

به گفته منابع ناشناس نزدیک به بلومبرگ، سونی همزمان انتظار عرضه بازی بزرگ واقعیت مجازی Horizon Call of the Mountain را دارد که در دسترس بودن PSVR2 تاثیر زیادی بر فروش و پیش فروش این هدست خواهد گذاشت. اما قیمت 549 دلاری PSVR2، عدم پشتیبانی از بازی های خریداری شده توسط مصرف کنندگان برای پلتفرم PSVR و نیاز مداوم به کنسول پلی استیشن 5 که حداقل 400 دلار قیمت دارد، از دلایل اصلی سرد و ضعیف تر بودن آن هستند. پاسخ مورد انتظار گیمرها و علاقه مندان به فناوری های واقعیت مجازی به PSVR2.

نظر کاربران زومجی در این مورد چیست؟ شما می توانید نظر خود را با ما و دیگران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید