پورشه ویژن 357 مفهومی رونمایی شد

پورشه به مناسبت 75 مدل کلاسیک 356 مفهوم خاصی را آشکار کرد. این کانسپت Vision 357 نام دارد و طراحی بسیار زیبا و جذابی دارد. طراحان پورشه در این پروژه عناصر قدیمی و مدرن را با هم ترکیب کرده و خودرویی کاملا متمایز خلق کرده اند. از نظر فنی، این خودرو شباهت های زیادی با 718 کیمن GT4 RS دارد و از موتور مشترک بهره می برد. این موتور 493 اسب بخار نیرو تولید می کند.

شاید بدانید که 356 یکی از موفق ترین محصولات پورشه است. برای توصیف موفقیت این مدل کافی است که تا سال 1965 تقریباً 78 هزار دستگاه در بازار است. این خودرو نام پورشه را به شهرت رساند و راه را برای توسعه آن هموار کرد.

طراحی جذاب و جذاب

برای Concept Vision 357 کوپه، پورشه از دو رنگ استفاده شده؛ بیشتر بدنه این خودرو متالیک خاکستری یخی است. سپر جلو و برخی از قسمت های دیگر متالیک خاکستری روشن است. عدد بزرگ 75 نیز به فلسفه وجودی این مفهوم اشاره دارد!

سئو کول

کانسپت پورشه ویژن 357، مانند 356 کلاسیک، دارای شیشه جلو خم شده و- استفاده از ستون های مشکی باعث می شود این شیشه با پنجره های کناری یکپارچه به نظر برسد. چراغ های گرد اصلی این کانسپت و جلوپنجره عقب خودرو به 356 اصلی اشاره دارد.این چراغ ها مانند محصولات فعلی این شرکت دارای گرافیک 4 عنصری هستند. چراغ ترمز جلوپنجره عقب نیز نشانه ای از مدل کلاسیک است.

سئو کول

جدیدترین کانسپت پورشه بدنه بسیار نرم و آیرودینامیک ایناهاش. اگر به تصاویر Vision 357 نگاه کنید، اولاً هیچ نشانی از دستگیره در نمی بینید. اما با کمی دقت بیشتر می توان آنها را در ستون B یافت. همچنین هیچ آینه جانبی وجود ندارد اتاق های آیرودینامیکآنها تصویری از اطراف خودرو در اختیار راننده قرار می دهند. این کانسپت مدرن به چرخ های منیزیمی سبک وزن 20 اینچی مجهز شده است.

سئو کول

مشخصات فنی پورشه ویژن 357 مفهومی

همانطور که ظاهر پورشه ویژن 357 و 356 کلاسیک مشابه است، در بخش فنی به همان اندازه متفاوت هستند. توان مورد نیاز مدل مفهومی موتور 4 لیتری 6 سیلندر با 718 Cayman GT4 RS موجود است. این موتور قابلیت تولید دارد 493 اسب بخار قدرت و 449 نیوتن متر گشتاور و تا 9000 شات دوام دارد.

لازم به ذکر است پورشه ویژن 357 در سالن درایو گروه فولکس واگن واقع در برلین آلمان به نمایش گذاشته شد. همانطور که می توانید تصور کنید، این یک مفهوم است پروژه مطالعاتی در زمینه طراحی و پورشه برنامه ای برای تولید انبوه آن ندارد.

منبع: دیجیاتو

  تصمیم برای واردات خودرو از مناطق آزاد اعلام شد؛ آیا دردی با بازار خودرو درمان می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید