ابزار کوتاه کردن لینک ما بهترین خدمات ایرانی و خارجی را برای شما آورده ایم

چند روز پیش پیامک تبلیغاتی به موبایلم ارسال شد. این آگهی فروش 50 درصدی محصولات را در یکی از وب سایت های آموزشی مورد علاقه من اعلام کرد. بعد از خواندن متن آگهی خیلی خوشحال شدم اما وقتی خواستم لینک صفحه را وارد کنم ترسیدم! چرا؟ چون به جای یک لینک معمولی، یک لینک طولانی دیدم که نیمی از آن از شخصیت های ناشناس تشکیل شده بود.

البته تخفیف ها را از دست ندادم و با جستجو در وب به صفحه مورد نظر رسیدم; اما بارها از خودم پرسیده ام که اگر نویسندگان این آگهی قبل از ارسال متن خود با استفاده از لینک کوتاه کننده، لینکی زیبا برای مخاطب ارسال می کردند، چه؟ چند نفر به خاطر این لینک حاضر به رفتن به سایت نشدند؟

البته مشکل لینک های نامرتب فقط مربوط به تبلیغات پیامکی نیست و من همیشه آنها را در تلگرام، لینکدین و بسیاری سایت ها و شبکه های اجتماعی دیگر می بینم.

با در نظر گرفتن اهمیت ظاهر لینک ها در تجربه کاربری، در این مقاله می خواهم 10 سرویس کوتاه کننده لینک را به شما معرفی کنم تا هرگز با چنین مشکلاتی مواجه نشوید.

سرویس کوتاه کردن لینک چیست؟

link shortener 22 سئو کولتارهای بلند مانند یک مرد ژولیده به نظر می رسند که سال هاست موهایش را کوتاه نکرده است. مانند یک آرایشگر ماهر، کوتاه کننده پیوند آن لینک را می گیرد و یک URL تمیز و کوتاه ارائه می دهد.

استفاده از این سرویس های کوتاه کردن لینک به قدری آسان است که نیازی به توضیح یا آموزش ندارد، کافی است یکی از این سایت ها را باز کنید، URL خود را در قسمت ارائه شده رها کنید و یک URL جدید ایجاد کنید.

چرا باید از لینک های کوتاه استفاده کنیم؟

5 دلیل مهم وجود دارد که چرا باید از URL های کوتاه شده هنگام اشتراک گذاری لینک ها استفاده کنید.

  1. برای ظاهر بهتر لینک را کوتاه کنید: هنگامی که یک لینک طولانی و عجیب را در شبکه های اجتماعی ارسال می کنید، ممکن است مانند هرزنامه به نظر برسد و کاربران روی آن کلیک نکنند. کوتاه کننده های لینک می توانند لینک های زشت را به لینک های تمیز تبدیل کنند.
  2. برای دریافت آمار کلیک لینک را کوتاه کنید: پیوندهای کوتاه به شما این امکان را می دهد که اثربخشی پیوندهای ایجاد شده را نظارت کنید. می خواهید بدانید چند نفر روی لینک شما کلیک کرده اند؟ این افراد از چه دستگاه هایی استفاده می کردند و از چه مناطق جغرافیایی بودند؟
  3. قطع پیوند به دلیل محدودیت کاراکتر: برخی از شبکه های اجتماعی دارای محدودیت های شخصیتی هستند. به عنوان مثال، برای توییتر و لینکدین شما به ترتیب 280 و 600 کاراکتر در هر پست دارید و یک لینک طولانی تعداد زیادی از این کاراکترها را از شما می گیرد.
  4. امکان سفارشی سازی لینک کوتاه: با کوتاه کردن لینک، می توانید لینک جدید را سفارشی کنید، از کلمات مورد نظر خود استفاده کنید و حتی نام برند خود را به لینک اضافه کنید. با افزودن نام برند، نام خود را در مقابل مصرف کننده قرار می دهید و آگاهی ناخودآگاه برند را ایجاد می کنید.
  5. اتصال را کوتاه کنید و هزینه ها را کاهش دهید: فرض کنید می خواهید برای معرفی یک محصول جدید به کاربران خود پیامک ارسال کنید یا از تخفیف اطلاع رسانی کنید. اگر لینک شما طولانی باشد، پیام شما زشت به نظر می رسد و متن پیام طولانی می شود و باید هزینه بیشتری بپردازید.
  تلاش جیم رایان برای افزایش علاقه به کارهای مستقل

خوب حالا که با مزایای مهم این سرویس ها آشنا شدید، وقت آن است که تعدادی از بهترین برنامه های کوتاه کننده لینک خارجی و ایرانی را با هم مرور کنیم.

کسب درآمد از برنامه های وابسته

برخی از خدمات کوتاه کردن لینک، علاوه بر استفاده از مزایای کوتاه کردن لینک، کسب درآمد از طریق لینک های کوتاه را نیز ممکن می سازد. چطور هستید؟

برای شروع کسب درآمد ابتدا باید در سرویس کوتاه کردن لینک به صورت رایگان ثبت نام کنید. سپس لینک های خود را کوتاه کرده و آنها را به اشتراک بگذارید. سپس سرویس به ازای هر کلیک روی پیوند مبلغی را به شما پرداخت می کند.

هنگام کوتاه کردن لینک، می توانید 2 روش مستقیم و سودآور را انتخاب کنید. در صورت انتخاب لینک مستقیم هیچ هزینه ای به شما پرداخت نخواهد شد و کاربری که روی لینک شما کلیک می کند مستقیما به صفحه مورد نظر شما می رود. در صورت انتخاب روش درآمدزایی، بازدیدکننده ابتدا آگهی را برای چند ثانیه مشاهده کرده و سپس به لینک اصلی منتقل می شود و هزینه اعلام شده به حساب کاربری شما واریز می شود. Rizi، Van Da و Towad سه سرویس ایرانی هستند که می توانند درآمد کسب کنند.

خدمات کوتاه کردن لینک خارجی

در این بخش با 7 تا از معروف ترین سایت های خارجی که خدمات کوتاه کردن لینک و ردیابی لینک را ارائه می دهند آشنا می شویم:

goo.gl

بله، درست است، این سرویس دیگر کار نمی کند. برای مدت طولانی، کوتاه کردن لینک ابزار شماره یک در دست گوگل بود، اما همه چیزهای خوب به پایان می رسد. این سرویس در مارس 2019 به طور رسمی متوقف شد. البته گوگل اعلام کرد که لینک هایی که قبلاً با این سرویس ایجاد شده بودند بدون خطا به کار خود ادامه می دهند و به صفحه فرود هدایت می شوند.

  نمایش فعالیت ها در تریلر گیم پلی جدید Tchia

علاوه بر گوگل، صدها سرویس کوتاه کننده لینک دیگر وجود دارد که واقعا خوب کار می کنند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

کمی

یکی از محبوب ترین سرویس های کوتاه کردن لینک Bitly است که شاید فقط برای کوتاه کردن نمادهای لینک از آن استفاده کرده باشیم، اما این سرویس یک پلت فرم لینک کامل است.

به عنوان مثال، معیارهای عملکرد پیوند مانند نرخ کلیک، آمار کانال و اطلاعات جغرافیایی درباره افرادی که روی پیوندها کلیک کرده اند را نشان می دهد. علاوه بر این، bitly پیوندهای برند را ارائه می دهد و با نرم افزار مدیریت رسانه های اجتماعی ادغام می شود.

دیجیتال مارکتینگ دقیقا چیست؟باید خواند: دیجیتال مارکتینگ دقیقا چیست؟

bilty سئو کول

TinyURL

استفاده از این کوتاه کننده لینک بسیار آسان است. کافیست لینک مورد نظر خود را تایپ کنید و با کلمه ای که برای ادامه لینک تایپ کرده اید پیوند کوتاهتر و تمیزتری دریافت خواهید کرد.

هنگامی که اطلاعات پیوند خود را در فیلد ارائه شده وارد می کنید، سه URL به شما نشان داده می شود: یک پیوند طولانی، یک پیوند کوتاه شده و یک پیوند سوم که می تواند به عنوان پیش نمایش وب استفاده شود.

tinyurl سئو کول

تغییر نام تجاری

Rebrandly یکی دیگر از سرویس های کوتاه کننده لینک است که مانند سرویس های قبلی می تواند با 50 پلتفرم دیگر ادغام شود.

ریبرندلی معتقد است که یک نام تجاری (چه یک محصول یا یک شخص) با شخصی‌سازی رابطه‌اش ارزش آنلاین بیشتری پیدا می‌کند.

rebrandly سئو کول

SmallSeoTools

این سایت دارای ابزارهای زیادی است که یکی از آنها کوتاه کننده لینک است. این لینک را خیلی سریع فشرده می کند، رایگان است و هیچ گزینه اضافی وجود ندارد.

smartseotools URL SHORTENER سئو کول

ShortURL.at

ShortURL.at یک لینک کوتاه ساده و سریع را به شما می دهد که شبیه هیچ چیز دیگری نیست. فقط لینک را در کادر قرار داده و روی گزینه shorten url کلیک کنید.

short url سئو کول

B.LINK

Blink یکی از کوتاه کننده های قوی لینک است

که با آن می توانید ارتباط شخصی شامل کلمات مرتبط و دلخواه برقرار کنید، نه ارتباط با شخصیت های تصادفی و نامرتب!

این سرویس همچنین گزارش های تحلیلی در مورد نرخ کلیک، مکان، زبان، دستگاه و مکان ارائه می دهد و می تواند با ابزارهای تجزیه و تحلیل مانند Google Analytics، Adobe و غیره ادغام شود.

  حق تولید فیلم جدید تارزان را از سونی پیکچرز به دست آورد

لینک سئو کول

خدمات کوتاه کردن لینک ایرانی

خب ایرانی ها هم در زمینه آدرس های کوتاه بیکار ننشسته اند و سرویس های با کارایی زیادی راه اندازی کرده اند که نه تنها چیزی از نمونه خارجی کم ندارند، بلکه حتی گاهی سر و گردن بالاتر هستند. در زیر 4 مورد از بهترین سایت های کوتاه کننده لینک ایرانی را معرفی می کنیم.

الگوریتم Google Freshness چیست؟باید خواند: الگوریتم Google Freshness چیست؟

زایا

سرویس Zaya لینک ها را برای شما فشرده می کند و به شما این امکان را می دهد که دامنه سایت خود را به این سرویس پیوند دهید و لینک های سفارشی داشته باشید.

zaya سئو کول

b2n

کار با سایت b2n ساده و آسان است. لینک طولانی را در قسمت پایین قرار می دهیم و لینک مستقیم دریافت می کنیم. با فیلد دوم می توانیم لینکی با کلمات مورد نظر ایجاد کنیم.

این سرویس رایگان است و می توان از آن به طور نامحدود استفاده کرد. اتصالات منقضی نمی شوند و آمار آنها قابل مشاهده است.

b2n سئو کول

Opiso

Epizo یکی دیگر از خدمات کوتاه کردن لینک است که ادعا می کند می توانید با ایجاد لینک های کوتاه درآمد کسب کنید. به در این صورت به ازای هر بازدید از لینک های شما مبلغی به حساب شما واریز می شود.

با این سرویس ها با یک فلش به نقاط زیادی ضربه می زنید. با اشتراک گذاری لینک ها، ورودی صفحات خود را افزایش می دهید، آماری از لینک های خود دارید و آنها را مدیریت می کنید و با کلیک های دریافتی درآمد کسب می کنید.

opizo.com 1 سئو کول

1 بله

ون دا یکی از سایت هایی است که می توانید لینک های کوتاه ایجاد کنید و درآمد کسب کنید. یکی از معایب این سایت این است که حتی اگر بخواهید بدون کسب درآمد لینک بسازید، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

کوتاه کننده لینک One Da

پیراهن

Rizi یکی دیگر از سایت های کوتاه کننده لینک رایگان است که می توانید علاوه بر کوتاه کردن لینک درآمد کسب کنید. برای استفاده از این سرویس باید حساب کاربری داشته باشید.

کوتاه کننده لینک

نتیجه؟

در این مقاله تعدادی از بهترین برنامه های کوتاه کردن لینک را به شما معرفی کرده ایم.

اگر قصد دارید آدرس صفحات خود را در تبلیغات، محتوا و شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، حتما از این خدمات استفاده کنید تا از مزایایی که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم بهره مند شوید.

اگر سوالی دارید در بخش نظرات همین مقاله بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید