امکان تشخیص متون نوشته شده توسط هوش مصنوعی با استفاده از ChatGPT

به گزارش CNN، OpenAI چند ساعت پیش ویژگی جدیدی را برای ChatGPT معرفی کرد که به کاربر اجازه می‌دهد پیش‌نمایش یک پست را مشاهده کند. با استفاده از این ویژگی، کاربر از این ربات چت می‌خواهد که تشخیص دهد متنی توسط انسان نوشته شده است یا هوش مصنوعی. البته این شرکت اعتراف کرد که این ویژگی کامل نیست.
این ویژگی روی متون انگلیسی کار می کند و سعی می کند ماهیت نویسنده را با استفاده از یادگیری ماشین تشخیص دهد. وقتی کاربر متنی را به ChatGPT می‌دهد، ربات چت به آنها می‌گوید که چقدر احتمال دارد که هوش مصنوعی آن را نوشته باشد.
لاما احمد، مدیر بخش تحقیقات سیاست OpenAI، می گوید که جامعه معلمان چنین ویژگی را برای ChatGPT درخواست کرده اند و اکنون این ابزار در دسترس است. با این حال، او تأکید می‌کند که نتایج عملکرد این ویژگی قطعی نیست: «ما واقعاً توصیه نمی‌کنیم که تنها از این ابزار نتیجه‌گیری کنید. زیرا ما می دانیم که این عملکرد ممکن است گاهی اوقات اشتباه شود و خواهد رفت.”

برای بررسی تکالیف نباید تنها به ChatGPT تکیه کنید
لما احمد می گوید برخی از معلمان و استادان از تکالیف قبلی دانش آموزان برای بررسی آثار جدیدشان استفاده کردند. حال اگر چه این ابزار می تواند به آنها کمک کند تا کار راحت تری در این زمینه داشته باشند، اما باید بسیار مراقب باشند و در اعلام تقلب تحصیلی خیلی عجولانه عمل نکنند.
جن لیکی، مدیر تیم هماهنگی OpenAI، می‌گوید که علیرغم نقص‌هایی که ویژگی جدید ممکن است داشته باشد، بخشی از هدف شرکت از انتشار این ابزار این است که بستری را برای گفتگو در مورد اینکه آیا افراد حق دارند بدانند چه زمانی، چه زمانی، چیست، فراهم کند. در بخش هوش مصنوعی و در مواجهه با امور انسانی هستند یا نه: «مساله خیلی بزرگتر از کاری است که ما انجام می دهیم. جامعه در کل باید با این موضوع دست و پنجه نرم کند.»
پیش از این، محققان دانشگاه استنفورد ابزاری را برای شناسایی متون ایجاد شده با ChatGPT معرفی کرده بودند. علاوه بر این، مدرسه ای در لندن اعلام کرده است که در شرایط فعلی ممکن است به روش فعلی این کار را رها کند.

  Sony Xperia 5 Mark 5 با 16 گیگابایت رم در بنچمارک Geekbench ظاهر شد

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید