8.5 هزار میلیارد تومان در 3 ماهه دوم امسال در حوزه ارزهای دیجیتال معامله شد.

علی خزریان سخنگوی کمیسیون اصل 90 شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت قانون گذاری ارزهای رمزپایه گفت: بر اساس گزارش بانک مرکزی در 3 ماهه دوم سال جاری حدود 8500 میلیارد تومان گردش مالی داشته است. در حوزه ارزهای دیجیتال در کشور ساخته شده است.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از فارس، خزریان گزارش بانک مرکزی را که نشان می دهد در سه ماهه دوم سال جاری حدود 8.5 هزار میلیارد تومان در حوزه ارزهای رمزنگاری شده در کشور معامله شده است، برجسته کرد و گفت: این موضوع نشان می دهد که در صورت تعلل در برخورد با این بازار و بی توجهی به ساماندهی آن، شاهد تکرار تجربه های تلخ اقتصادی مانند موضوع موسسات مالی و اعتباری خواهیم بود.

وی با تاکید بر اهمیت ساماندهی حوزه ارزهای دیجیتال در سه بخش ماینینگ، ذخیره سازی، مبادله و پرداخت و همچنین حساسیت بالای این موضوع، گفت: از نظر امنیتی، کمیسیون ماده 90 شورای اسلامی وزرا، عملکرد نهادهای ذیربط در این خصوص، ورود و جلسات. او جلسات مختلفی در این باره برگزار کرد.»

به گفته وی، در این جلسه نمایندگان ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، وزارت اطلاعات، معاونت اقتصادی رئیس جمهور، مرکز پژوهش ها و کمیسیون اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس حضور داشتند. و گزارش هایی از وضعیت فعلی مبادلات مالی غیررسمی در پلتفرم ارزهای دیجیتال ارائه کردند.

خضریان با یادآوری گزارش بانک مرکزی گفت: از سال 1398 نیاز به ساماندهی این بخش احساس شد با توجه به حجم زیاد مبادلات و معاملات در این بستر، این گروه پیشنهاداتی را برای قانونی شدن ارائه کرده است، اما هنوز قانون جامعی در این زمینه وجود ندارد.”

  Galaxy Book 3 Ultra معرفی شد; بالاترین رده لپ تاپ های سامسونگ از راه رسید

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه موضع کمیسیون اصل 90 و تاکید اعضا بر لزوم تدوین قانون جامع ساماندهی مبادلات، ذخیره سازی، استخراج و به طور کلی فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال در کشور شفاف و شفاف است و گفت: مجلس برای این امر آمادگی دارد تا نظرات مختلف دستگاه های ذیربط را در این زمینه جمع آوری و دریافت کند و طبق تدوین قانون اجرا شود.

به گفته وی، در این جلسه مقرر شد تمامی بخش ها گزارش کاملی از ارزهای دیجیتال به کمیته ارائه کنند. همچنین به نظر می رسد فعالیت در این حوزه با خطراتی برای دولت و مردم همراه است.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید