هری پاتر در دنیای بازی های ویدیویی; تجربیات نه چندان جادویی!

در این ویدیو به تاریخچه بازی های مبتنی بر هری پاتر خواهیم پرداخت. با زومجی همراه باشید.

هری پاتر، این جهان و شخصیت جادویی برای مدت طولانی نسلی از نوجوانان و حتی بزرگسالان را مجذوب خود کرده است و این خلقت ذهن خلاق جی. کی رولینگ نه تنها در دنیای کتاب بسیار موفق است، بلکه آثار سینمایی او نیز با استقبال خوبی مواجه شده است. طبیعتا چنین محبوبیتی شرکت های بازی سازی را ترغیب می کند تا آثار مختلفی بر اساس آن بسازند که جدیدترین آن ها با نام میراث هاگوارتز قرار است در 21 فوریه منتشر شود. نمایش های این بازی مورد توجه گیمرها قرار گرفته است و انتظار داریم تجربه ای مفرح را شاهد باشیم. اما قبل از انتشار این اثر، بد نیست نگاهی به تاریخچه بازی های هری پاتر بیندازید.

اولین شرکتی که هری پاتر را وارد دنیای بازی های ویدیویی کرد Electronic Arts بود. از سال 2001 تا 2011 تقریباً همزمان با فیلم های این مجموعه و بر اساس هر کدام از آنها بازی هایی منتشر کردند که انصافاً آثاری با کیفیت نبودند و میانگین متای آنها بین 50 تا 60 و حتی بازی هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت 1 نیز 37 متا ثبت کرده است! البته این بازی ها گاهی موقعیت عجیبی هم داشتند و مثلاً 6 استودیو مختلف روی نسخه های مختلف هری پاتر و سنگ جادو کار می کردند و نتایج کارشان کاملاً با هم متفاوت بود.

علاوه بر بازی های EA، آثار مختلف دیگری از هری پاتر ساخته شده است. به عنوان مثال می توان نمونه موفق این بازی ها را آثار لگو ساخته استودیوی Traveller’s Tale دانست که مانند بسیاری از بازی های دیگر این استودیو آثاری مفرح و سرگرم کننده بودند. بازی های مختلف دیگری، به عنوان مثال برای واقعیت مجازی یا حتی پلتفرم های موبایل، بر اساس هری پاتر ساخته شده اند و در قالب ویدیویی که در ادامه می توانید مشاهده کنید، به همه آن ها و نکات مورد علاقه شان اشاره کرده ایم. پس لطفا ویدیوی زیر را تماشا کنید و نظرات خود را در مورد بازی های هری پاتر با ما در میان بگذارید:

  مچ بند مجهز به کیسه هوا برای جلوگیری از غرق شدن

لطفا برای حمایت از زومجی ویدیوی یوتیوب را تماشا کنید

دیدگاهتان را بنویسید