اطلاعیه رسمی اتحادیه اروپا به مایکروسافت در رابطه با تراکنش Activision Blizzard

اتحادیه اروپا یک اعلامیه رسمی ضد انحصار به مایکروسافت در رابطه با خرید Activision Blizzard ارسال کرده است.

سه نفری که در معامله مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد دخیل بودند به Politico Media گفتند که اتحادیه اروپا اعلامیه رسمی ضد تراست در مورد ادغام صادر کرده است. 69 میلیارد دلار به مایکروسافت ارسال کرد. در بیانیه اعتراضی که روز سه شنبه به غول فناوری ایالات متحده ارسال شد، مقامات ضد انحصار اروپا دلایل احتمالی را بیان کردند که چرا این معامله رقابت منصفانه در بازار بازی های ویدیویی را تهدید می کند. این بخش گفت:

این اقدام به دنبال تحقیقات عمیق در مورد توافق توسط اتحادیه اروپا در ماه نوامبر انجام شد. تحقیقات نشان می‌دهد که ممکن است از مایکروسافت خواسته شود تا دسترسی به Call of Duty، سری محبوب Activision را در آینده مسدود کند. چنین استراتژی‌های انحصاری احتمالاً باعث کاهش رقابت در بازار توزیع بازی‌های کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی می‌شود که منجر به قیمت‌های بالاتر، کیفیت پایین‌تر و خلاقیت کمتر برای توزیع‌کنندگان کنسول‌های بازی می‌شود که ممکن است در نهایت به کاربران منتقل شود.

اکنون، مایکروسافت در پاسخ به بیانیه جدید این اتحادیه گفت که متعهد به یافتن راهی برای این معامله است. سخنگوی ردموند گفت: ما با دقت به نگرانی های اتحادیه اروپا گوش می دهیم و مطمئن هستیم که می توانیم آنها را برطرف کنیم.

لازم به ذکر است که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) در واشنگتن از دادگاه خواسته است تا به دلیل آسیب احتمالی به صنعت بازی های ویدیویی، این معامله را مسدود کند. این کمیسیون مدعی است که مایکروسافت سابقه خرید شرکت ها و محدود کردن دسترسی به بازی های محبوب را دارد.

  انتشار تریلر جدید اولین DLC بازی Marvel's Midnight Suns با حضور Deadpool

مایکروسافت همچنان ادعای این سازمان را نادرست می‌داند و قبلاً پیشنهاد داده است تا ده سال آینده سونی، نینتندو و ولوو را به Call of Duty تضمین کند. سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) نیز یافته های اولیه خود را در مورد این معامله در روزهای آینده منتشر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید