پشتیبانی از فناوری وضوح فوق العاده انویدیا به مرورگر کروم رسیده است

نسخه 110 مرورگر گوگل کروم از فناوری مقیاس‌بندی با وضوح فوق‌العاده انویدیا برای بهبود کیفیت پخش ویدئو با قدرت گرافیک RTX استفاده می‌کند. من استفاده خواهم کرد

به گفته وب سایت videocardz، فناوری های پیشرفته انویدیا به زودی وارد بعد جدیدی خواهند شد و این بار پخش آنلاین ویدیو در مرورگرها را هدف قرار خواهند داد. در این روش از قدرت پردازنده های گرافیکی RTX برای بهبود کیفیت پخش آنلاین ویدیو تا رزولوشن 4K با استفاده از هوش مصنوعی استفاده می شود. بر اساس اعلام انویدیا، مرورگرهای اینترنتی گوگل کروم و مایکروسافت اج قادر به RTX Video Super Resolution خواهند بود.

گوگل به تازگی نسخه اولیه و پایدار کروم (110.0.5481.77) را منتشر کرده است که در حال حاضر برای درصد کمی از کاربران در دسترس است و از امروز به طور گسترده در دسترس خواهد بود. طبق توضیحات رسمی، کروم 110 در حال حاضر از فناوری NVIDIA پشتیبانی می کند و تنها در صورتی کار می کند که کاربر این ویژگی را از طریق کنترل پنل NVIDIA فعال کند.

دانلود از Apart

انویدیا نحوه عملکرد این ویژگی را در یوتیوب نشان داد، اما می‌توانید کاربردهای بیشتری برای آن پیدا کنید. از نظر فنی هیچ محدودیتی در استفاده از VSR وجود ندارد در خدمت GeForce در حال حاضر یا حتی پلتفرم های پخش پریمیوم مانند نتفلیکس. این ویژگی از نظر تئوری می تواند از منبع باشد خروجی 1080p 4K دریافت کنید.

با توجه به توضیحات ارائه شده، RTX VSR تنها با کارت گرافیک های GeForce RTX 30 و RTX 40 کار می کند، کارت های گرافیک سری RTX 20 نیز بعداً به لیست پشتیبانی از این ویژگی اضافه خواهند شد. برای این کار انویدیا باید درایور مناسبی را آماده کند که تا فوریه طول می کشد.

  نقد و بررسی انیمیشن Minions 2 (Minions: The Rise of Gru).

دیدگاهتان را بنویسید