ظاهرا آیفون تاشو اپل برای جلوگیری از سقوط به صورت خودکار بسته می شود

پتنت اپل با عنوان “دستگاه نمایشگر خود جمع شونده و تکنیک هایی برای محافظت از صفحه نمایش با استفاده از تشخیص سقوط” در وب سایت اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ثبت شده است. در آن، اپل به طور خلاصه توضیح می دهد که آیفون تاشو دارای سنسوری مانند شتاب سنج است که از صفحه نمایش در برابر آسیب محافظت می کند. در واقع، اگر دستگاه تشخیص دهد که در شرف سقوط است، سنسور یک “مکانیسم قفل قابل تنظیم الکترونیکی” را فعال می کند تا به سرعت گوشی را ببندد.

از آسیب دیدن صفحه نمایش تاشو آیفون در هنگام افتادن جلوگیری کنید

سئو کول

اپل در پتنت خود توضیح می دهد که «حتی تا کردن نمایشگر دستگاه تا زاویه کمتر از 180 درجه می تواند تا حدودی از دستگاه محافظت کند». با این حال، به جای ضربه مستقیم به صفحه نمایش دستگاه، به لبه های آن فشار می آورد.

نکته دیگری که اپل در این پتنت به آن اشاره کرده است، لولای دستگاه است. یک آیفون تاشو می‌تواند از دو نمایشگر مجزا تشکیل شود که در هنگام باز کردن به یکدیگر متصل می‌شوند، به جای اینکه یک لولای معمولی در وسط دستگاه داشته باشند. بنابراین وقتی صفحه نمایش گوشی بسته می شود، صفحه بالایی از پایین جدا می شود و محافظت بیشتری از آن می شود. با این حال، این سند دقیقاً نحوه عملکرد آن را مشخص نمی کند.

بیشتر این سند در مورد قابلیت های آیفون تاشو صحبت می کند. برای مثال، حسگر سقوط دستگاه ممکن است از یک «شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، قطب‌نما و سایر اجزا» تشکیل شده باشد که حرکت دستگاه را تشخیص می‌دهد. آنچه برای اپل مهم است این است که مکانیسم‌های داخلی دستگاه می‌توانند به درستی تشخیص دهند که میزان سقوط آن از یک آستانه از پیش تعیین‌شده فراتر می‌رود تا به‌طور خودکار خاموش شود.

تاکنون گزارش های مختلفی در مورد آیفون تاشو منتشر شده است. برخی شایعات به عرضه این دستگاه در سال 2025 اشاره می کنند، در حالی که برخی دیگر می گویند احتمالاً حدود 2500 دلار قیمت خواهد داشت. همچنین در نوامبر سال جاری، یک مهندس چینی اولین آیفون تاشو جهان را با قطعات سفارشی و لولا از موتورولا ریزر ساخت.

  اعلام زمان انتشار بازی Crash Team Rumble در تریلر جدید

دیدگاهتان را بنویسید