قیمت بیمه L90 را از کجا پیدا کنیم؟

خودروی ال نود یکی از خودروهای کم مصرف محبوب است که با ورود به بازار مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفت.

بیمه بدنه ال نود و بیمه شخص ثالث ال نود از جمله بیمه نامه هایی هستند که در صورت بروز حوادث جاده ای خسارت تا سقف مسئولیت خود را پوشش می دهند. همانطور که می دانید بیمه شخص ثالث یکی از بیمه های اجباری است و در صورت عدم تهیه این بیمه نامه جریمه شده و خودروی النود شما توقیف خواهد شد. همچنین باید ریسک های تحت پوشش بیمه نامه بدنه را بشناسید تا در انتخاب پوشش ها بیشترین ریسک را داشته باشید. تا انتهای متن با ما همراه باشید تا دلیل نامگذاری بیمه سوم خودرو و دو خدمات بیمه خودرو را بیشتر توضیح دهیم.

بیمه بدنه ال نود چیست؟

بیمه بدنه L90 خسارت مالی وارده به خودروی راننده مقصر را پوشش می دهد. در تصادفات خسارت وارده به بدن راننده مقصر تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیست. در چنین شرایطی راننده تندر ال 90 می تواند هزینه تعمیرات و خرید قطعات را با بیمه بدنه خودروی خود جبران کند. با توجه به افزایش قیمت خودروها و در نتیجه قطعات آنها، خرید بیمه بدنه دیگر اختیاری نیست و ضروری به نظر می رسد و با پرداخت حق بیمه و قیمت بدنه ال نود، بیمه در برابر خطراتی مانند تصادف، واژگونی، آتش سوزی و حتی سرقت پوشش داده می شود.

پوشش بدنه بیمه ال نود

پوشش بیمه بدنه L90

پوشش بیمه بدنه L90

همانطور که گفته شد بیمه بدنه دارای دو نوع پوشش پایه و تکمیلی بوده و در اختیار کلیه دارندگان وسایل نقلیه زمینی می باشد. اما بیمه گذاران نیازی به برخی ریسک ها ندارند پس بهتر است با مشاوره کارشناس بیمه اقدام به خرید بیمه نامه نمایید. پوشش های اصلی بیمه شامل موارد زیر است:

 • خسارات ناشی از برخورد خودرو در تصادفات
 • خسارت وارده به وسیله نقلیه در اثر برخورد با هر جسم ثابت یا متحرک
 • آتش سوزی، صاعقه، انفجار، تصادف اتومبیل یا واژگونی
 • جبران خسارت وارده به خودرو هنگام نجات بیمه شده یا انتقال خودرو به محل مناسب
 • پوشش خسارت ناشی از سرقت تجهیزات اصلی و اضافی مندرج در بیمه نامه
 • پرداخت 50% هزینه های وارد شده در صورت آسیب دیدن لاستیک و باتری
  ایسوس از گوشی های گیمینگ «Rogue Phone 6D» و «Rogue Phone 6D Ultimate» رونمایی کرد.

علاوه بر این، پوشش های اضافی بیمه بدنه ال نود با پرداخت حق بیمه بالاتر امکان پذیر است که رایج ترین آنها شامل موارد زیر است:

 • خسارات ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، طوفان، آتشفشان و تگرگ
 • آسیب های ناشی از پاشیدن رنگ، پاشیدن اسید و رنگ بر روی بدنه خودرو
 • پرداخت هزینه ایاب و ذهاب متقاضی در مواقعی که وسیله نقلیه تصادف کرده و قابل استفاده نباشد
 • جبران ارزش سرقت قطعات خودرو و لوازم داخلی
 • جبران هزینه تعویض شیشه خودرو در صورت شکستگی در اثر تغییر یا متراکم شدن هوای خودرو
 • جبران هزینه نوسانات قیمت خودرو
 • جبران کاهش قیمت خودرو

بیمه ال نود در چه شرایطی خسارت پرداخت می کند؟

شرایط پرداخت بیمه بدنه L90

شرایط پرداخت بیمه بدنه L90

برای اینکه بتوانید از بیمه گر خود خسارت دریافت کنید باید شرایط و ضوابط شرکت های بیمه را رعایت کنید. شرایط پرداخت خسارت در بیمه بدنه به شرح زیر است:

 • بیمه گر مقصر حادثه است.
 • بیمه گر نباید مسئول حادثه باشد.
 • راننده مقصر از صحنه تصادف متواری شده است یا به عبارتی برای دریافت خسارت نمی توان با راننده مقصر تماس گرفت.
 • خودروی شما باید جزو خودروهای غیر معمول و لوکس باشد. در این صورت بیمه شخص ثالث راننده مقصر تمامی خسارت ها را پوشش نمی دهد و می توانید در این شرایط از بیمه بدنه غیرمعمول خودرو کمک بگیرید.

توجه داشته باشید که در صورت داشتن خودروی ال نود، بیمه بدنه هزینه های وارد شده در رابطه با خسارت جانی را پرداخت نمی کند و تنها مسئول جبران هزینه های مالی است.

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه نامه های اجباری خودرو است که برای جبران هزینه های مالی و زندگی به اشخاص ثالث پرداخت می کند. علت نامگذاری بیمه شخص ثالث این است که در قرارداد این بیمه، طرف اول قرارداد را بیمه گذار، طرف دوم قرارداد را بیمه گذار و مصدوم حوادث رانندگی را شخص ثالث می نامند. . بنابراین تعهدات مالی و مادام العمر درج شده در این بیمه نامه برای جبران هزینه های شخص ثالث خواهد بود.

نکته مهمی که در بیمه نامه باید به آن توجه کنید این است که اگر بدون بیمه بخواهید پلیس راهنمایی و رانندگی شما را جریمه می کند و به پارکینگ می برد.

  آواتار 2 مورد انتظارترین فیلم این نسل است

ضمناً شرکت بیمه به ازای هر روز تاخیر در تمدید بیمه نامه جریمه می گیرد و قیمت بیمه را ۹۰ L افزایش می دهد. در صورتی که مالک خودرو تندر 90 بیمه شخص ثالث تندر ال 90 را در موعد مقرر تمدید نکند، در زمان تمدید بیمه نامه جریمه دیرکرد از وی دریافت خواهد شد. هزینه تاخیر به صورت روزانه محاسبه می شود. فرمول محاسبه این جریمه به این صورت است که مبلغ حق بیمه یکسال بدون تخفیف بر تعداد روزهای سال تقسیم می شود. سپس عدد حاصل در تعداد روزهای مجازات ضرب می شود. البته هر چه تعداد روزهای جریمه دیرکرد بیشتر باشد، حق بیمه برای راننده L90 بیشتر است. همچنین در صورت نبود بیمه نامه شخص ثالث و در صورت بروز حادثه، شرکت بیمه مسئولیتی در قبال خسارت وارده نخواهد داشت. رانندگان محترم خودروهای ال نود می توانند برای خرید بیمه شخص ثالث ال 90 در اسرع وقت از بیمه دات کام به لینک زیر مراجعه کنند https://bimeh.com/thirdparty/tondar90

پوشش های بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث النود برای اینکه بتواند هزینه های ناشی از تصادفات جاده ای را جبران کند، برای اشخاص ثالثی که در تصادفات جاده ای متحمل خسارت شده اند، دو نوع پوشش جانی و مالی در نظر گرفته است. همچنین میزان تعهد شرکت های بیمه با توجه به مبلغ اعلام شده در ابتدای هر سال تعیین می شود. به طور کلی دو نوع پوشش مالی و بیمه عمر این بیمه نامه به شرح زیر است:

بیمه عمر کلیه خسارات و صدمات ناشی از حوادث و سوانح شخص ثالث را جبران می کند. تلفات جانی مانند: کمک هزینه فوت، هزینه از کارافتادگی و هزینه های درمانی مصدوم.

در این پوشش کلیه خسارات مالی وارده به وسیله نقلیه مصدومان حادثه جبران می شود.

خرید بیمه بدنه ال نود و بیمه شخص ثالث ال نود

برای اینکه بتوانید بهترین پوشش ها و ریسک ها را در بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث انتخاب کنید، باید با سوال و مقایسه بیمه خرید کنید. بیمه بدنه ال نود و بیمه شخص ثالث ال نود را می توان از تمامی شرکت های بیمه خریداری کرد، اما کدام شرکت ها بهترین بیمه نامه را ارائه می دهند؟ و با توجه به اولویت بیمه گر چه پوشش هایی ارائه خواهد شد؟

  با خرید ارز دیجیتال از صرافی Exquino دلار به دست آورید

Insurance.com یکی از سامانه های خرید آنلاین بیمه است که امکانات استعلام و مقایسه خدمات و پوشش شرکت های بیمه را فراهم می کند تا بتوانید بهترین بیمه نامه را با قیمت مناسب تنها با چند کلیک دریافت کنید. برای خرید بیمه مورد نظر بدون محدودیت زمانی و مکانی کافی است به صفحه اصلی بیمه دات کام (bimeh.com) مراجعه کنید. اساسا خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو برای خودروها و وسایل نقلیه زمینی همواره یکی از دغدغه های رانندگان و صاحبان وسایل نقلیه زمینی بوده است اما با مراجعه به سامانه بیمه دات کام دیگر جای نگرانی وجود ندارد.

سقف مسئولیت بیمه در برابر اشخاص ثالث 90 است

حق بیمه ای که در ابتدای هر سال اعلام می شود، حداقل و حداکثر حق بیمه پرداختی بیمه گر را تعیین می کند و همچنین سقف تعهد شرکت های بیمه برای جبران خسارت های بیمه شده به اشخاص ثالث را تعیین می کند. بنابراین در سال 1401 پرداختی برای پوشش بیمه مالی و عمر بیمه سوم به شرح زیر اعلام می شود:

جبران خسارت جانی: سقف تعهدات بیمه عمر برای بیمه ثالث در ماه های حرام معادل 800 میلیون تومان و برای سایر ماه های سال 1401 معادل 600 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

جبران خسارت مالی: یک چهلم پرداخت اعلامی به عنوان بدهی و حداقل پوشش گزینشی خسارات مالی است. در سال 1401 حداقل تعهدات مالی 20 میلیون تومان و حداکثر 400 میلیون تومان مشروط به پرداخت حق بیمه بیشتر بود.

به طور کلی توصیه می کنیم برای خرید بیمه بدنه ال نود و بیمه شخص ثالث ال نود از مشاوره بیمه ای بهره ببرید تا در هنگام وقوع حوادث جاده ای بیشترین خسارت را از بیمه گذار خود دریافت کنید.

پایان گزارش آگهی

این مقاله فقط برای اهداف تبلیغاتی است و زومجی هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید