مایکروسافت قصد دارد تغییر برنامه های پیش فرض ویندوز 11 را برای کاربران آسان تر کند

مایکروسافت وعده تغییرات قابل توجهی در نحوه مدیریت برنامه های پیش فرض ویندوز و نحوه پین ​​کردن برنامه ها به منوی Start یا نوار وظیفه را داده است.

طرح پیوندهای عمیق جدید مایکروسافت در تنظیمات به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا کاربران را هدایت کنند تا برنامه های پیش فرض را برای باز کردن انواع خاصی از فایل ها یا پیوندها تغییر دهند.

به طور جداگانه، مایکروسافت همچنین شروع به آزمایش یک API جدید کرد تا به برنامه‌ها اجازه دهد کاشی‌های اولیه یا ثانویه را به نوار وظیفه ویندوز پین کنند.

غول فناوری مستقر در ردموند مقاله‌ای را در وبلاگ رسمی خود با عنوان «رویکردی اساسی برای رفع پیش‌فرض‌های برنامه‌ها و برنامه‌ها در ویندوز» منتشر کرده است که احتمالاً برخی از مشکلات ایجاد شده در این زمینه‌ها در ویندوز 11 را برطرف خواهد کرد.

The Verge می نویسد که وقتی ویندوز 11 منتشر شد، یک فرآیند دست و پا گیر و طولانی را برای تنظیم برنامه های پیش فرض ارائه کرد که در مقایسه با تنظیمات مشابه در ویندوز 10 یک گام به عقب بود. در آن زمان، به جای انتخاب یک مرورگر وب یا یک ویرایشگر تصویر، کاربران مجبور بودند هر نوع فایل را جداگانه مرور کنند. روندی که سازندگان مرورگرهای وب مانند موزیلا، اپرا و ویوالدی را نگران کرده است.

به‌روزرسانی جدید ویندوز 11 سال گذشته منتشر شد که امکان تغییر مرورگر پیش‌فرض را تنها با یک کلیک امکان‌پذیر کرد، اما اجازه دادن به برنامه‌ها برای استفاده از لینک‌های عمیق که کاربران را با یک کلیک به تنظیمات خاصی هدایت می‌کند نیز می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر سرعت داشته باشد. عملکرد سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت

  معرفی سری انتشار داستان دو برادر

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید