هوش مصنوعی ChatGPT کمی ترسناک است و بسیاری از مشاغل را در آینده نابود خواهد کرد

به گزارش اینسایدر، مدیر عامل OpenAI در مصاحبه ای با ABC News گفت که «مردم باید خوشحال باشند» که این شرکت «کمی از پتانسیل هوش مصنوعی می ترسد». او گفت:

فکر می‌کنم اگر بگویم از آن نمی‌ترسم، یا نباید حرف‌هایم را باور کنید یا باید خیلی ناراضی باشید که من این شغل را دارم.»

تصاحب کسب و کار توسط ChatGPT

سئو کول

آلتمن همچنین اظهار داشت که هوش مصنوعی می تواند جایگزین بسیاری از مشاغل شود، اما همچنین می تواند به ایجاد “شغل های بسیار بهتر” کمک کند. وی در ادامه سخنان خود گفت:

از نظر اینکه چگونه بر زندگی ما تأثیر می گذارد و آنها را بهبود می بخشد، من فکر می کنم این بزرگترین فناوری خواهد بود که بشر تا به حال توسعه داده است.»

مدیر اجرایی 37 ساله OpenAI به ABC گفت که به طور منظم با مقامات دولتی در تماس است و رگولاتورها و جامعه باید در راه اندازی ChatGPT مشارکت داشته باشند. در واقع، او می گوید، بازخورد می تواند به محدود کردن هر گونه پیامد منفی استفاده گسترده از آن کمک کند.

این کارآفرین ماه گذشته در یک سری توییت هشدار داد که جهان ممکن است از هوش مصنوعی «به طور بالقوه وحشتناک» دور نباشد. او در توییت‌های خود خاطرنشان کرد که تغییر به آینده مبتنی بر هوش مصنوعی بیشتر چیز خوبی است، قوانین بسیار مهم هستند و جامعه به زمان نیاز دارد تا خود را با «چیزی به این بزرگی» سازگار کند.

او نظرات خود را در حالی بیان کرد که OpenAI هفته گذشته از مدل GPT-4 AI رونمایی کرد. آلتمن این نسخه را نسبت به نسخه های قبلی «کمتر جانبدارانه» و «خلاق تر» توصیف کرد. با این حال، GPT-4 فقط برای کاربرانی در دسترس است که برای سرویس پولی ChatGPT Plus پول پرداخت کرده اند.

  سازنده سریال Yakuza تغییر نام آن را به Like a Dragon توضیح می دهد

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید