ایجاد استودیوی Lighthouse Games توسط یکی از بنیانگذاران Playground Games

یکی از اعضای ارشد و بنیانگذاران استودیوی Playground Games مایکروسافت، استودیوی جدیدی به نام بازی Lighthouse را تاسیس کرد.

به تازگی گاوین ریبرنیکی از بنیانگذاران Playground Games در بیانیه ای رسمی اعلام کرد که استودیوی جدید بازی AAA خود را با نام Lighthouse Games ساخته است. این استودیوی تازه تاسیس در انگلستان و شهر لیمینگتون که محل استودیوی Playground Games نیز می باشد قرار دارد.

طبق گفته Rayburn، تیم Lighthouse Games در حال حاضر روی یک IP کاملا جدید AAA کار می کند که هنوز معرفی نشده است. Rayburn در سال 2010 با همکاری ترور ویلیامز و رالف فولتوناستودیو Playground Games را تاسیس کرد. این استودیو در فعالیت خود پنج نسخه از سری Forza Horizon را توسعه داده است که اولین نسخه توسط Rayburn کارگردانی شده است.

علاوه بر این، این بازی ساز تصمیم گرفت در ژانویه 2022 Playground را ترک کند تا ویلیامز نقش مدیر این استودیو را بر عهده بگیرد. Rayburn در بیانیه ای درباره ایجاد استودیوی جدید خود گفت: «خوشحالم که 30 همکار سابق و دیگر افراد با تجربه در صنعت بازی انتخاب کردند تا در Lighthouse Games به من بپیوندند. با کمک دیگران در Playground Games، من سری Forza Horizon را به یکی از موفق ترین IP های Xbox در تمام دوران تبدیل کردم.

ما سال به سال به موفقیت تجاری قابل توجهی دست یافتیم و به دنبال تحسین گسترده منتقدان بودیم. این DNA اکنون در Lighthouse است و ما قصد داریم از آن و تمام تجربیات خود برای ساختن یک بازی واقعاً خاص برای ایجاد یک سری جدید ژانر استفاده کنیم.”

  تایید انتشار کلاس ها در فصل سوم Battlefield 2042

Lighthouse Games دومین استودیوی بازی سازی AAA است که توسط کارمندان سابق Playground Games در سال جاری تأسیس شده است. در اوایل ژانویه، اعلام شد که برخی از توسعه دهندگان با استعداد پشت سری Forza Horizon، Playground Games را ترک کرده اند تا تیم جدیدی به نام Maverick Games را تشکیل دهند. نکته جالب اینجاست که این استودیو نیز در شهر لیمینگتون قرار دارد. موسس این استودیو مایک براونمدیر خلاق Forza Horizon است که در حال حاضر رئیس Maverick Studios است.

نظر شما در مورد این خبر چیست؟ آن را با تیم زومجی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید