تنظیم کننده رقابت ژاپن خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را تایید کرد

رگولاتور رقابت ژاپن گفته است که با قرارداد ادغام اکتیویژن بلیزارد با مایکروسافت مشکلی ندارد و مانع از انجام این معامله نخواهد شد.

کمیسیون تجارت منصفانه ژاپن (JFTC) بیانیه ای را در رابطه با خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت منتشر کرد. در این بیانیه آمده است که سازمان رقابت این معامله را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که بعید است تکمیل آن رقابت را در حوزه خاصی از تجارت کاهش دهد. این اداره در ادامه به طرفین اطلاع داد که JFTC دستور توقف و توقفی که به تکمیل تحقیقات اجازه دهد صادر نخواهد کرد.

کمیسیون تجارت عادلانه ژاپن در دلایل خود برای تایید این معامله گفت که این ادغام قوانین ضد رقابتی آن را نقض نمی کند و “این معامله در چارچوب معیارهای امن برای ترکیب مشاغل موازی قرار می گیرد.” در نهایت، JFTC بیان کرد که معامله فوق، عرضه در سایر پلتفرم‌ها را محدود نمی‌کند: «رقبای تجاری وجود دارند و بازی‌ها به صورت دیجیتالی در دسترس هستند. بنابراین بعید است که کمبود ظرفیت تامین وجود داشته باشد. بنابراین، این ادغام به طور قابل توجهی رقابت را در هیچ یک از مشاغل خاص کاهش نخواهد داد.

توافق بین مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد

این ادعا قطعا مایکروسافت را خوشحال خواهد کرد. زیرا آن شرکت همچنان در تلاش است تا ثابت کند که تکمیل قرارداد ضد رقابتی نخواهد بود. اما سونی ادعا می کند که دقیقا برعکس است. علاوه بر این، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) نیز اعلام کرد که معتقد است این معامله به میزان قابل توجهی رقابت در بازار کنسول ها را کاهش نخواهد داد، بنابراین یک خبر خوب دیگر به گوش ردموندی ها خواهد رسید.

  مشخصات احتمالی OnePlus 12: نسل سوم اسنپدراگون 8 و دوربین جدید پریسکوپ

این آژانس روز جمعه پس از دریافت اسناد جدیدی که برخی از نگرانی هایش را در مورد معامله 69 میلیارد دلاری رفع کرد، یافته های اولیه خود را به روز کرد. نگرانی اصلی CMA انحصاری بودن سری Call of Duty برای Xbox بود. در حالی که آژانس در ابتدا بر این باور بود که انحصاری Xbox از نظر تجاری برای مایکروسافت مفید است، اسناد جدید بیان می‌کنند که “این استراتژی در هر سناریو ممکنی بسیار نامطلوب است.”

بازیکنان با ماشین در Call of Duty: Warzone 2

مایکروسافت به منظور دریافت مجوز از سوی تنظیم‌کننده‌های رقابت، به آن‌ها گفت که مایل است هر Call of Duty جدید را در همان روز ایکس‌باکس با محتوای کامل و برابر پلی‌استیشن به مدت 10 سال منتشر کند. او همچنین به CMA گفت که قصد ندارد آن پیشنهاد را تمدید کند و استدلال کرد که 10 سال زمان کافی برای سونی به عنوان یک ناشر برجسته و پلتفرم کنسول است تا رقیبی برای سری مذکور بسازد.

علاوه بر این، مایکروسافت برای رسیدگی به نگرانی‌های رقابتی آژانس‌های نظارتی در مورد بازار بازی‌های ابری، اخیراً قراردادهای متعددی را برای ارائه سری Call of Duty به پلتفرم‌های بازی ابری شخص ثالث در صورت تکمیل معامله فاش کرده است. لازم به ذکر است که نتایج نهایی تحقیقات CMA در مورد معامله خرید Activision Blizzard از مایکروسافت تا 6 می (26 آوریل) اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید