چه فیلم‌هایی را در این آخر هفته تماشا کنیم: From Another Earth to The Fallout

اثر مایکل مان با بازی جانی دپ، علمی تخیلی کم‌هزینه، جنگو رها شده و فال اوت.

جنایی، علمی تخیلی، وسترن و درام. در شماره 284 از سری مقالات “اخر این هفته کدام فیلم را ببینیم؟” در رسانه زومجی با چهار اثر مختلف مواجه خواهید شد. دو فیلم پرهزینه از کارگردانان مشهور و دو فیلم مستقل فشرده.

دو فیلم معروف دیگر را بخش بزرگی از بینندگان تماشا می‌کنند، البته فقط برای تکمیل تماشا یا مرور کارنامه هنری کارگردانان مشهورشان. اما به دو فیلم کمتر شناخته شده در لیست فرصت بدهید. چرا که هر کدام هدفمند و متفکرانه درد، غم و تلاش برای کنار آمدن با لحظات فاجعه بار زندگی را به تصویر کشیده اند.

کریستین بیل تلاش می کند تا یک دزد بزرگ را در آن دستگیر کند

دشمنان عمومی (2009)

در گروه بهترین فیلم ها مایکل مان رتبه بالایی ندارد، اما همچنان ارزش تماشا کردن را دارد.

اگر امروز خبری منتشر شد که گفت جانی دپ، کریستین بیل و ماریون کوتیار به عنوان بازیگران اصلی فیلم جدید مایکل مان، برخی از طرفداران با هیجان به سقف چسبیده بودند. بنابراین قابل درک است که مخاطبان انتظارات بالایی از فیلم دشمنان عمومی در سال 2009 داشتند. وقتی این انتظارات برآورده نشد، احتمالاً فیلم بیش از آنچه باید مورد انتقاد قرار گرفت.

اکنون بیش از یک دهه از نمایش آن می گذرد، Public Enemies یک درام جنایی بر اساس یک داستان واقعی است که اگر بازیگران و کارگردان آن را دوست داشته باشید، قطعا وقت خود را برای تماشای آن تلف نخواهید کرد. آیا بسیاری از کارهایی که مایکل مان در این فیلم انجام داد، در برخی از کارهای دیگرش بهتر انجام شده است؟ بله آیا فیلم واقعاً زمان کافی را برای برخی از شخصیت های فرعی صرف نمی کند؟ قطعا. اما با همه آنچه گفته شد، آیا این فیلم که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است، برخی از فیلم های جنایی خسته کننده چند سال گذشته را شکست می دهد؟ بدون شک.

  امکان ارائه باندل های ویژه برای پلی استیشن 5

فیلم علمی تخیلی زمینی دیگر

زمین دیگری (2011)

هرکسی که تعداد قابل توجهی از این سری مقالات بلند را در ZoomJi خوانده باشد، می‌داند که فیلم‌هایی که در ساندنس به نمایش در می‌آیند شانس قابل توجهی برای ورود به این فهرست دارند.

زمین دیگر یکی از آن فیلم‌های علمی تخیلی کم‌هزینه‌ای است که فقط در جشنواره‌هایی مانند ساندنس شانس نمایش کافی را دارد. یکی از آن داستان های علمی تخیلی که داستان هایی با تنظیمات داستانی عجیب و غریب برای بیان خود تعریف می کند.

در این نوع کارهای سینمایی با یک تجربه ذهنی مواجه هستیم. کارگردان هیچ وقت برای اثبات امکان سناریوی علمی تخیلی فیلم تلف نمی کند، در عوض از آن برای نشان دادن احساساتی استفاده می کند که بسیاری از مردم هر روز در دنیای واقعی با آن دست و پنجه نرم می کنند.

داستان در مورد دختری است که در یک حادثه دردناک زندگی شخصی را نابود کرد. در همین حال سیاره دیگری به سیاره ما نزدیک می شود. سیاره ای که نسخه های دیگری از همه ما انسان ها در آن زندگی می کنند.

یک سیگار بلند در دست لئوناردو دی کاپریو در فیلم جنگو رها شده به کارگردانی کوئنتین تارانتینو.

Django Unchained (2012)

بیش از یک دهه پس از انتشار Django Unchained اثر کوئنتین تارانتینو، دو پاراگراف کوتاه چیزی در مورد این اثر قابل توجه نمی گویند. با این حال، اخبار سینما و تلویزیون در روزهای اخیر در مورد دو هنرپیشه بسیار مورد توجه ما را وادار می کند که دوباره به جنگو نگاه کنیم.

از یک سو، اعلام تاریخ اکران فیلم قاتلان ماه گل مارتین اسکورسیزی به این معنی است که بسیاری در حال آماده شدن هستند تا بار دیگر با فریادهای دی کاپریو سرگردان شوند. دی کاپریو با لباس های قدیمی در همین حال، بر اساس گزارش های اخیر، می دانیم که کوئنتین تارانتیو می خواهد فیلمبرداری آخرین فیلم بلند خود را به عنوان کارگردان در فصل پاییز آغاز کند. آیا لئوناردو دی کاپریو در آخرین پروژه خود نقشی خواهد داشت؟ ما نمی دانیم اما پس از تماشای Django Unchained، نمی توانم از آرزوی این اتفاق نیفتم.

  همین حالا این ویژگی پنهان دکمه پاور آیفون را فعال کنید!

نگاه جنا اورتگا به تلفن همراه در فیلم The Fallout (Fallout) محصول 2021.

Fallout (2021)

بعد از تصادف.

حتی کسانی که به اندازه کافی بدشانس هستند که چیزی بسیار تاریک و ویرانگر را در زندگی خود تجربه کنند، از فکر عمق وحشتی که ممکن است به دنبال داشته باشد، می ترسند. در ساده ترین مثال ممکن می توان به رابطه مردم با آثار سینمایی وحشتناک فکر کرد. وقتی یک فیلم ترسناک با جهان‌سازی چشمگیر تماشا می‌کنیم، ممکن است وقتی شب است و تنها در اتاق خود می‌خوابیم، بیشتر از آن می‌ترسیم. آن هم در زمانی که دیگر خبری از حضور دیگران و طغیان واکنش های آشنا مثل جیغ نیست.

جلوه بسیار دیوانه کننده و آزاردهنده چنین احساسی را می توان در آسیب های روانی پس از حوادث وحشتناک مشاهده کرد. به عنوان مثال فردی که برای چند دقیقه فکر می کرد با اصابت گلوله به بدنش می تواند خیلی سریع و دردناک بمیرد، پس از زنده ماندن از این وضعیت دردناک، دقیقاً همان فرد قبلی نخواهد بود. چون به عقیده خیلی ها این فرد قبلی دیگر وجود ندارد. این فرد قبلی در همان روز در همان وضعیت بیماری فوت کرد. این فردی که جا مانده است به سادگی باید راه های مختلفی برای زنده ماندن و مراقبت از زخم بیابد که ممکن است سال ها بعد کمتر قابل توجه باشد.

فیلم The Fallout که جنا اورتگابازیگر سریال چهارشنبه و جولی بوون، یک بازیگر خانواده مدرن در گروه بازیگران دارد، درباره تروما. تمرکز فیلم بر ترسناک پس از تصادف و گذراندن وقت برای نمایش تلخ و واقع گرایانه بسیاری از دردهای این دوران کاملاً قابل توجه به نظر می رسد.

  دنزل واشنگتن به بازیگران فیلم گلادیاتور ۲ اثر ریدلی اسکات می‌پیوندد

دیدگاهتان را بنویسید