چه کسی لپ تاپ را اختراع کرد؟ لیست 7 لپ تاپ که تاریخچه را دارند

اگرچه هر یک از لپ‌تاپ‌های قبلی در آن سال‌ها هدف خاصی را دنبال می‌کردند، اما هیچ‌کدام از آنها به اندازه TRS-80 مدل 100 کار را آسان نکردند.

این کامپیوتر قابل حمل که در سال 1983 توسط Radio Shack عرضه شد، توسط یک پردازنده 2.4 مگاهرتز هدایت می شد، تا 32 کیلوبایت رم و یک LCD هشت خطی چهل کاراکتری (240 در 64 پیکسل) داشت. همچنین دارای یک صفحه کلید QWERTY با 56 کلید، یک مودم داخلی، یک پورت چاپگر موازی و چهار باتری AA بود. این باتری می تواند تا 20 ساعت شارژ شود.

اما آنچه TRS-80 مدل 100 را خاص می کرد، جذب خبرنگاران به این دستگاه بود. اشتیاق آنها به رایانه در سراسر صنعت (و فراتر از آن) گسترش یافت و در نهایت منجر به فروش بیش از 6 میلیون لپ تاپ شد. ابتدایی ترین نسخه این لپ تاپ قیمتی معادل 1099 دلار داشت که امروز حدود 3 هزار دلار تخمین زده می شود. این محصول به قدری محبوب بود که رقبای مختلف به شدت از آن تقلید کردند.

توانایی جابجایی اجسام الکترونیکی باعث افزایش بهره وری آنها می شود. امروزه با یک لپ تاپ می توانید ایمیل خود را چک کنید، اسناد مختلف را مرور کنید یا به سادگی با دوستان خود ارتباط برقرار کنید.

تلفن‌های همراه و تبلت‌ها نیز در این زمینه کاربرد مشابهی دارند، اما لپ‌تاپ‌ها به دلیل سیستم عامل و سایر ویژگی‌هایی مانند صفحه کلید و پورت‌های مختلف، در بین این محصولات پربازده‌تر هستند. چیزی که اگر شرکت های مادر IBM و Epson نبودند هرگز امکان پذیر نبود.

  اقتباس های سینمایی که مورد نفرت نویسندگانشان بود!

دیدگاهتان را بنویسید