اولین نسخه بتا اندروید 14 هم اکنون در دسترس کاربران قرار گرفته است

اندروید 14 بتا چه ویژگی هایی دارد؟

در حالی که بیشتر ویژگی‌های جدید اندروید در پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان قرار دارند و ما ایده‌ای داریم که با چه ویژگی‌های جدیدی روبرو هستیم. اما انتشار عمومی نسخه بتا اندروید 14 این فرصت را برای عموم فراهم می کند تا تعداد بیشتری از آنها را آزمایش کنند. ویژگی های جدید در سیستم ناوبری، حفظ حریم خصوصی، عملکرد و سفارشی سازی از جمله ویژگی هایی است که در این نسخه شاهد آن خواهیم بود.

نسخه بتای اندروید 14
برنامه انتشار نسخه های مختلف اندروید 14 در سال جاری

کلید برگشت یکی از مواردی است که تغییر کرده و اکنون کاربران می توانند پیش نمایش صفحه ای را که قرار است وارد شوند مشاهده کنند. همچنین، این روند اکنون از نظر بصری جذاب‌تر است و کلید پشتی با توجه به پوست و پس‌زمینه تغییر رنگ می‌دهد.

صفحه اشتراک گذاری محتوای جدید یکی دیگر از ویژگی های جدید در نسخه بتا اندروید 14 است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا گزینه های سفارشی را به برنامه های خود اضافه کنند. گوگل معتقد است که ویژگی های مورد بحث در صفحه مذکور برتری نسبی نسبت به سیستم اشتراک گذاری فعلی اندروید دارد که معمولا لیستی از برنامه ها و قابلیت های آنها را به ترتیب حروف الفبا نشان می دهد.

نسخه بتای اندروید 14

از دیگر ویژگی های جدید اندروید 14 بتا می توان به گرافیک و جلوه های بصری بهبود یافته اشاره کرد. همچنین تنظیمات زبان بهبود یافته است و سیستم می تواند به طور خودکار پیکربندی لازم برای هر برنامه را پیکربندی کند. اگر کاربر اجازه دهد، برنامه ها می توانند به اطلاعات حساس دسترسی پیدا کنند. ویژگی ای که گفته می شود برای کمک به افراد دارای معلولیت طراحی شده است و در نهایت می تواند به محافظت از حریم خصوصی آنها کمک کند. گوگل ادعا می کند که ویژگی ذکر شده به افراد کمک می کند تا کمتر در معرض رویدادهای ناخواسته مانند نقل و انتقال پول یا خریدهای درون برنامه ای قرار گیرند.

  آیا امکان ارتقاء لپ تاپ گیمینگ وجود دارد؟

اگر علاقه مند به آزمایش نسخه آزمایشی جدید اندروید هستید، می توانید با مراجعه به صفحه رسمی گوگل درباره روند دانلود اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین پس از ورود به حساب کاربری، لیست دستگاه های پشتیبانی شده که به حساب کاربری متصل هستند نمایش داده می شود. اگر قبلاً عضو طرح اندروید QPR هستید، نیازی به انجام کاری ندارید و بسته جدید اندروید به طور خودکار برای دانلود در دسترس خواهد بود. در حال حاضر دستگاه های ذکر شده در زیر می توانند نسخه بتا را دریافت کنند.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید