نقد و بررسی فیلم تتریس پشت صحنه بازی ویدیویی محبوب

فیلم تتریس با بازی تارون اگرتون داستان پشت صحنه کسب حقوق تولید و توزیع بازی تتریس و به شهرت رسیدن آن را روایت می کند.

مقاله مرتبط:

در سال‌های اخیر، شاهد افزایش اقتباس‌های بازی‌های ویدیویی بوده‌ایم و نمونه‌های موفقی مانند فیلم‌های Sonic و اخیراً انیمیشن Mario را مشاهده کرده‌ایم. اما چه در سینما و چه در تلویزیون به ندرت شاهد اقتباسی از پشت صحنه یک بازی ویدیویی محبوب بوده ایم و فیلم تتریس به داستان پشت صحنه حق تولید و توزیع بازی تتریس خواهد پرداخت. ، که احتمالا بسیاری از طرفداران این بازی و یا حتی بازی های ویدیویی از این داستان جالب و هیجان انگیز نشنیده اند.

تتریس یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی کلاسیک است که احتمالاً بخش بزرگی از خاطرات کودکی ما را تشکیل می‌دهد و در دوران کودکی بسیاری از مردم دوست داشتند بازی‌هایی مانند تتریس را انجام دهند. اما آیا می‌دانستید که منشأ این بازی برخلاف انتظارات از اتحاد جماهیر شوروی بود و جنگ بزرگی برای حقوق تولید و توزیع آن در سراسر جهان شکل گرفت؟ فیلم تتریس داستان واقعی تلاش هنک راجرز برای افشای تلاش شرکت‌ها برای سرقت از خالق تتریس و به دست آوردن حقوق ساخت و توزیع آن با همکاری نینتندو را روایت می‌کند.

نگاه تارون اگرتون به صفحه نمایش در تتریس

در نگاه اول، ساخت فیلمی بر اساس داستان تتریس ممکن است عجیب به نظر برسد. به خصوص در زمانی که بازار بازی های داستان محور بسیار داغ شده است و شاید ما این عقیده را داشته باشیم که چرا باید به سراغ داستان تتریس برویم در زمانی که اکنون بازی های معروف تری وجود دارند. فیلم تتریس از همان ابتدا خیلی سریع به نقطه اصلی می رسد. هیچ پیشینه ای وجود ندارد و ما فقط از همان ابتدا می بینیم که چگونه بازی جدید هنک راجرز شکست می خورد و او مجذوب تتریس می شود.

فیلم تتریس با افزودن لحنی کمدی، داستانی هیجان انگیز از پشت صحنه انتقال حقوق بازی تتریس به استودیوهای خارجی را روایت می کند.

اما چه چیزی تتریس را به یک فیلم بیوگرافی خوب تبدیل می کند؟ البته منظورم گرافیک مفرح و جذاب فیلم به سبک بازی های Pickles نیست، بلکه نحوه روایت داستان است که به عنوان رقابتی هیجان انگیز به تصویر کشیده شده است که هنک راجرز تقریباً چیزی برای از دست دادن ندارد و از سوی دیگر، همه به دنبال یک مزیت هستند.برنده شدن در این معامله عالی است. اگرچه اتفاقات فیلم در مدت زمان کوتاهی رخ نمی دهد، اما روند فیلم به گونه ای است که هر ساعت باید منتظر اعلام یک تغییر بزرگ باشیم.

  EA نزدیک به قرارداد 500 میلیون پوندی با لیگ برتر انگلیس برای یک بازی جدید فوتبال است

اگرچه در نگاه اول شاید رقابت برای کسب امتیاز بازی تتریس چندان هیجان انگیز نباشد، اما نوع روایت و اضافه شدن لحن کمدی به فیلم باعث شد تا در کنار فیلمی قرار بگیریم که سعی دارد داستانی جذاب را روایت کند که شاید حتی بسیاری از گیمرهای قدیمی این خبر را برای گفتن و ارائه یک فیلم خنده دار ندارند. این از این نظر مهم است که شاید گروهی بخواهند با داستان فیلم سرگرم شوند و صرفاً یک بیوگرافی خشک را تماشا نکنند.

رئیس نینتندو در فیلم تتریس نقش تتریس را بازی می کند

اساساً، به دلیل رایج بودنشان، زندگینامه اغلب به فیلم های خسته کننده تبدیل می شود. زیرا بسیاری از مراحل ساخت فیلم نشان دادن حقایق است و هیجان زیادی به آن اضافه نمی کند. به همین دلیل است که بسیاری از فیلمسازان سعی می کنند با ایجاد تغییراتی و وارد کردن تماشاگر به فیلم خود، این مشکل را از بین ببرند. حتی اگر به معنای تغییر در داستان یا لحن فیلم باشد. با این حال تتریس موفق شد در بخشی که هدف اصلی آن است موفق شود و بیننده را تا آخر روی صندلی نگه دارد تا سرنوشت ماموریت هنک راجرز را ببیند.

شاید ماجرای به دست آوردن حقوق تتریس و کشف رسوایی دزدی از سازنده و سازنده آن چندان هیجان انگیز نبود، اما واقعیت آن دوره شوروی و ماهیت روایت فیلم این موضوع را تغییر داد. فیلم از یک سو سعی دارد نشان دهد که هنک راجرز چقدر حاضر است برای سفر به شوروی جان خود را به خطر بیندازد و از سوی دیگر چهره ای متفاوت از این کشور در آن زمان نشان دهد.

  توانایی رویارویی با 11 جناح مختلف در God Of War Ragnarok

در مجموع، فیلم به خوبی روند رقابتی کنسول‌ها، به‌ویژه کنسول‌های دستی در آن زمان و رقابتی را که برای برتری در آن وجود داشت، نشان می‌دهد و اینکه چقدر مهم است که یک کنسول عرضه کنید و بازی مناسبی برای فروش آن منتشر کنید. بنابراین، فیلم تتریس اگرچه در نگاه اول هدف آن نبوده است، اما نشان می‌دهد که چگونه تتریس بر موفقیت کنسول Game Boy در آن زمان تأثیر گذاشته و این بازی چقدر در شکل‌دهی آینده این کنسول و برنامه‌های دستی اهمیت داشته است. از نینتندو

هنک راجرز با خالق تتریس و جاسوس KGB در ماشین در فیلم تتریس

در حالی که The Tetris Movie توانسته است داستان پشت صحنه حقوق تولید بازی را ارائه دهد، اما در مورد زندگی شخصی هنک راجرز چندان خوب عمل نمی کند. فیلم سعی می کند نشان دهد که هنک راجرز در حال راه رفتن روی طناب است و هر لحظه ممکن است همه چیز از جمله خانواده اش را از دست بدهد. اگرچه خانواده هنک در ابتدا نقش پر رنگی را در داستان فیلم ایفا می کنند، اما به تدریج با شروع قسمت شوروی، نقش آنها ضعیف تر می شود و در واقع سرعت و هیجان بالای فیلم را قربانی می کنند.

فیلم تتریس را می توان یکی از بهترین اقتباس های بازی های ویدیویی نامید. اگرچه اقتباس مستقیم از بازی تتریس نیست

در واقع آنها کم کم به بخشی از فیلم تبدیل می شوند، گویی سکانسی استراحت بین دو نیمه فیلم هستند و هنک و مخاطب را برای موج بعدی هیجان و سفر به شوروی آماده می کنند. اگرچه بخشی از هدف فیلم به چالش کشیدن زندگی شخصی هنک راجرز است، اما مردی که در نهایت حقوق بازی تتریس را به دست آورد، در نهایت در این فیلم کوتاهی می‌کند، و اگرچه مشکل بزرگی در داستان فیلم نیست، اما هنوز هم می‌تواند باشد. نکته منفی بزرگ فیلم داشتن نام مستعار است.

اما یک فیلم تتریس برای موفقیت به چه چیزی نیاز دارد؟ قطعا بازیگری مناسب برای هنک راجرز است که می تواند از او شخصیت مهمی در داستان فیلم بسازد و بیننده را نگران وضعیتش در شوروی و موفقیت یا شکست در ماموریتش کند. تارون اگرتون در فیلم تتریس نقش هنک راجرز را بازی کرد و بی شک شاهد یکی از نقش های او هستیم. باید اعتراف کرد که بازی او در این فیلم هنوز با سری Rocketman یا Blackbird فاصله زیادی دارد، اما او واقعا وارد دوره ای شده که می تواند ستاره فیلم خودش باشد.

  این آخر هفته چه بازی کنیم: از یک تماشاگر تا یک تجربه پازل/پلتفورماتور

هنک راجرز با بازی تارون اجرتون، اولین بازی پسر را در دفتر نینتندوی تتریس آمریکا تماشا می کند.

توانایی بالای اجرتون در اجرای کمدی و شوخی و حتی نمایش موقعیت هایی که راجرز دچار بحران های روحی و عصبی می شود باعث شد تا شاهد شخصیتی آسیب پذیر باشیم که از هر فرصتی برای نجات خود، خانواده و شرکتش استفاده می کند و همچنین می خواهد بهترین باشد. به دوست جدیدش کمک کن ارائه یک شخصیت باورپذیر هنک راجرز واقعاً همان چیزی است که اگرتون تصمیم گرفت انجام دهد و او در این هدف موفق است.

اگر می خواهید به اوج بازی اگرتون اشاره کنید، به نظر من باید به لحظه ای اشاره کنیم که او به بازی تتریس گیر می دهد یا وقتی برای اولین بار کنسول Game Boy را می بیند، به نوعی تتریس بازی می کند که گویی واقعاً دارد این را تجربه می کند. چیزی که باعث می شود شاهد اجرای بسیار خوب اجرتون باشیم. فیلم تتریس ممکن است یک اقتباس مستقیم از بازی های ویدیویی نباشد، اما این فیلم قطعا یکی از بهترین اقتباس های فیلم بازی های ویدیویی است.

فیلم تتریس در نهایت به هدف مورد نظر خود یعنی ارائه فیلمی می رسد که داستان تتریس را به عنوان فیلمی هیجان انگیز با لایه هایی از طنز و کمدی توصیف می کند و از طرفی اهمیت بالای این داستان را به بیننده منتقل می کند. فیلم تتریس مشکلاتی دارد اما بازی بسیار خوب تارون اگرتون و روایت سریع و جذاب فیلم باعث می شود بر این مسائل غلبه کنیم و به سادگی از تماشای فیلم و تاریخچه حقوق بازی تتریس لذت ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید