وارن بافت تقریباً تمام سهام خود در TSMC را به دلیل تنش های بین المللی فروخت

بافت در سال 2022 سرمایه گذاری زیادی در TSMC انجام می دهد که بعداً در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد بیش از 4.1 میلیارد دلار گزارش شده است. با این حال، برکشایر هاتاوی پس از آن حدود 85 درصد از سهام خود را در فوریه 2023 فروخت. به گفته نیکی آسیا، بافت اکنون در ژاپن است و قصد دارد با پنج خانه تجاری محلی ملاقات کند. او در مصاحبه با این نشریه گفت که به سرمایه گذاری برکشایر هاتاوی در شرکت های ژاپنی بسیار افتخار می کند.

تنش های بین المللی دلیل فروش سهام وارن بافت است

بافت همچنین گفت TSMC یک شرکت خوب است، اما اشاره کرد که برکشایر هاتاوی مکان های بهتری برای سرمایه گذاری دارد. وی همچنین تنش های تجاری بین المللی را یکی از دلایل تصمیم به فروش سهام TSMC عنوان کرد.

همانطور که احتمالا می دانید، چین ادعا می کند تایوان بخشی از خاک خود است، که تایوان بارها آن را رد کرده است. با این حال، تنش های پیرامون جزیره در چند سال گذشته به شدت افزایش یافته و پس از دیدار هفته گذشته بین رئیس جمهور تایوان و مقامات آمریکایی به اوج خود رسیده است.

برکشایر هاتاوی صاحب چندین تجارت دیگر از جمله BNSF Railroad و Geico Auto Insurance است. او همچنین در ده ها سهام سرمایه گذاری کرده است، از جمله اپل سازنده آیفون، که بافت آن را بیشتر یک شرکت مصرف کننده می داند تا یک شرکت فناوری.

اخیرا گفته شده است که TSMC قصد دارد تولید انبوه تراشه های 2 نانومتری را از سال 2025 آغاز کند.

منبع: دیجیاتو

  یک فیلم اسپین آف Vin Diesel: Fast and Furious با نقش اول زن در حال ساخت است

دیدگاهتان را بنویسید