PS5 بیش از نیمی از فروش کنسول های بریتانیا در سال 2023 را به خود اختصاص خواهد داد

به لطف افزایش موجودی، فروش پلی استیشن 5 در سه ماهه اول سال 2023 پیشرفت قابل توجهی در بریتانیا داشته است.

بر اساس گزارش GfK، در سه ماهه اول سال 2023، فروش دستگاه های پلی استیشن 5 بیش از نیمی از کل فروش کنسول در بریتانیا را تشکیل می دهد. هر دو پلتفرم Nintendo Switch و Xbox Series X به ترتیب دارای Xbox Series S هستند 25 و 18 درصد با درصد کاهش فروش نسبت به مدت مشابه سال 2022 ایستاده; در همان زمان، فروش پلی استیشن 5 در مدت مشابه 180 درصد افزایش یافت.

لازم به ذکر است که موجودی PS5 در 6 ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته و همین امر باعث افزایش فروش این کنسول در آمریکا و ژاپن شده است. در ماه فوریه، سونی رکورد جدیدی از نظر تعداد فروش پلتفرم پلی استیشن در یک ماه ثبت کرد. تخمین زده می شود که نزدیک به 500000 کنسول در ایالات متحده فروخته شده است. در ژاپن، سونی در 6 هفته گذشته مقام اول را از سوییچ گرفته است.

در بخش نرم افزار نیز در سه ماهه اول سال جاری نزدیک به 8 میلیون بازی فروخته شده است که نسبت به سال گذشته یک درصد افزایش داشته است. Hogwarts Legacy تا کنون پرفروش‌ترین بازی سال در منطقه بریتانیا بوده و بازی‌هایی مانند Elden Ring و LEGO Star Wars: The Skywalker Saga را در سال گذشته شکست داده است. تنها با نگاهی به آمار ماه مارس، Resident Evil 4 درصد رشد داشته است و 65 درصد از فروش آن به پلی استیشن 4 و PS5 می رسد.

  نقد و بررسی بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

دیدگاهتان را بنویسید