درگیری لفظی نمایندگان بر سر واردات خودروهای دست دوم

این جنگ لفظی بین جلال رشیدی کوچی نماینده مرادشت و مصطفی میرسلیم نماینده تهران ایجاد شد. رشیدی کوچی یکی از تندترین منتقدان خودروسازان است و بارها به عملکرد این شرکت ها حمله کرده است. در طرف مقابل مصطفی میرسلیم نماینده تهران است که قاطعانه از صنعت خودرو دفاع می کند. او در اظهارنظری عجیب حتی بازار خودروی ایران را غیر انحصاری می داند!

البته اظهارنظر میرسلیم و دفاع او از خودروسازان خالی از لطف نیست چرا که وی سابقه مدیریتی طولانی در صنعت خودرو از جمله ریاست شرکت تحقیقات، طراحی و ساخت موتور ایران خودرو (IPCO) را دارد. میرسلیم چندی پیش در نامه ای به معاون اول دولت، واردات خودروهای دست دوم را توهین به مردم ایران دانست. وی در نامه خود به واردات خودروهای فرسوده خارجی با عمر چهار سال نشان می دهد که تحریم ها تاثیرگذار است. همانطور که می دانید در نهایت طرح واردات خودروهای فرسوده از دستور کار دولت خارج شد. بنابراین مانند گذشته فقط خودروهای فرسوده سنگین وارد کشور می شود.

واردات خودروهای دست دوم یا خودروسازان داخلی؟ چه کسی شایسته ملت ایران نیست؟

نامه میرسلیم به دولت رئیس جمهور باعث شد تا رشیدی کوچی نسبت به آن واکنش نشان دهد. وی در پاسخ به نامه میرسلیم از وی خواست که از طرف ملت ایران صحبت نکند. رشیدی کوچی دلیل اصلی تحقیر ملت ایران را خودروسازانی می داند که با حمایت میرسلیم و یارانش به شرایط کنونی منجر شده اند.

بدیهی است که همه می دانیم که قدرت انحصارگران در صنعت خودرو غیرقابل تصور است و اجازه واردات خودروهای فرسوده را نخواهند داد. جنگ لفظی نمایندگان مجلس چندان برای مصرف کنندگان مفید نیست. آنها از چهار سال پیش با شرایط عجیبی در فروش و تحویل خودرو مواجه هستند که همچنان ادامه دارد.

  مک بوک پرو 2021 در دو مدل 14 و 16 اینچی معرفی شد

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید