فرصت خرید سازنده Angry Birds از سگا در معامله ای به ارزش یک میلیارد دلار

طبق گزارش‌ها، سگا قرارداد خرید Rovio را به مبلغ یک میلیارد دلار نهایی کرده است.

بر اساس گزارش جدید وال استریت ژورنال، سگا در آستانه خرید Rovio، سازنده سری بازی های Angry Birds، به قیمت یک میلیارد دلار است. به گفته افراد نزدیک به این معامله، سگا می تواند این قرارداد را تا اواسط هفته جاری تکمیل کند و به نظر می رسد مذاکرات بین دو شرکت به آرامی پیش خواهد رفت. با توجه به حجم این قرارداد، ابتدا باید توسط سازمان های نظارتی بررسی شود. با این حال، به نظر نمی رسد این معامله بررسی شود یا با موانع بزرگی روبرو شود.

سگا سابقه طولانی در ادغام با سایر شرکت های فعال در صنعت بازی دارد. به عنوان مثال، در سال 2004، این ناشر با تولید کننده ماشین Sammy ادغام شد تا محصولات سرگرمی مختلف از جمله بازی های آرکید تولید کند. با توجه به این سابقه، اضافه شدن سری Rovio و Angry Birds که هنوز هم در بین بازیکنان موبایل محبوب و شناخته شده است منطقی به نظر می رسد.

Rovio یک شرکت توسعه دهنده مستقر در فنلاند است که در سال 2009 با انتشار بازی Angry Birds نقش مهمی در رونق بازی های موبایل ایفا کرد. محبوبیت سریال پرندگان خشمگین در گذشته به حدی بود که چندین اسپین آف و محصول سینمایی از آن منتشر شد. با این حال، محبوبیت Angry Birds در بین بازیکنان به تدریج در حال کاهش است.

روویو در ابتدای سال جاری مذاکرات خود را برای پیوستن به پلیتیکا با مبلغ 800 میلیون دلار آغاز کرد اما در نهایت این معامله انجام نشد. به نظر می رسد سگا در تلاش است تا با پیشنهاد بهتر خود، قرارداد خرید Rovio را نهایی کند. با این حال باید منتظر اعلام رسمی و تایید نهایی این قرارداد باشیم.

  نمایشی از ویژگی جدید RTX Path Tracing از طریق Cyberpunk 2077 در رویداد GDC

نظر شما در مورد این خبر چیست؟ آن را با تیم زومجی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید