مایکروسافت در حال بازسازی رابط کاربری Xbox Home است

پس از شکایت طرفداران از بهم ریختگی پس‌زمینه رابط کاربری جدید ایکس‌باکس، مایکروسافت در حال بازسازی Xbox Home است.

سال گذشته، مایکروسافت یک رابط کاربری جدید برای Home Xbox به عنوان آزمایشی که در طول سال منتشر کرد این در سال 2023 منتشر خواهد شد، اما طرفداران از رابط کاربری کاشی قدیمی که باعث می شود پس زمینه پویا و کاغذ دیواری کنسول نامرئی شود، ناراضی هستند. رابط کاربری جدید ایکس باکس مانند یک تبلیغ غول پیکر برای سرویس Xbox Game Pass به نظر می رسد و اکنون مایکروسافت اعتراف کرده است که کمی شلوغ به نظر می رسد.

آیوی کریسلومدیر ارشد تجربه Xbox در یک پست وبلاگ نوشت: “ما از شما شنیده ایم که تبلیغات بالای صفحه اصلی فضای کافی برای لذت بردن از پیش زمینه و احساس شلوغی برای شما باقی نمی گذارد.” ما در تلاش هستیم تا تجربه، مقرون به صرفه بودن و عملکرد را با نیازهای جامعه کاربران متعادل کنیم و می‌خواهیم تجربه‌ای عالی و تازه را برای شما به ارمغان بیاوریم.”

مایکروسافت قبلاً رابط کاربری جدید را برای آزمایش‌کنندگان حذف کرده است و این تجربه را متوقف کرده تا برای تغییرات بزرگ‌تر آماده شود. کریسلوف می گوید که تیم ایکس باکس به زودی اطلاعات بیشتری در مورد رابط کاربری جدید Xbox Home به اشتراک خواهد گذاشت: «از همه بازخوردتان متشکریم. این یک بخش کلیدی از فرآیند ما است و تیم ما سخت در تلاش است تا آن را در تجربه کاربر گنجانده و برای استفاده در دسترس قرار دهد.”

طراحی مفهومی رابط کاربری جدید Xbox

می‌توان امیدوار بود که این رابط کاربری جدید شبیه طراحی مفهومی کاربران باشد، که پیش‌زمینه را در مرکز تجربه قرار می‌دهد و گزینه‌های سفارشی‌سازی بسیاری را در دسترس قرار می‌دهد.

  توانایی تغییر اساسی Studio 343 Industries و کنار گذاشتن موتور Slipspace

خیلی خوب است که مایکروسافت به بازخورد طرفداران در این بخش از رابط کاربری Xbox اهمیت می دهد. این شرکت طی دهه گذشته چندین بار داشبورد Xbox را دوباره طراحی کرده است. اما اکنون به نظر می رسد داشبورد تا حد زیادی در مسیر درست قرار دارد، تنها با یک رابط کاربری جدید Home Xbox و برخی بهبودها برای Xbox DVR برای تکمیل لازم است.

مایکروسافت در چند سال گذشته چندین ویژگی مفید به داشبورد ایکس باکس اضافه کرده است، از جمله ادغام با Discord، حالت شب، داشبورد 4K و چندین تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی.

دیدگاهتان را بنویسید