انویدیا به دنبال جمع آوری گرافیک های جعلی GeForce از بازار است

همکاری انویدیا با پلتفرم های فروش سخت افزار معروف چینی منجر به جمع آوری محصولات دست دوم و تقلبی این شرکت با برندهای ناشناخته از بازار خواهد شد.

در شرایطی که اخیراً نام شرکت‌های ناشناس چینی که مدل‌های ارزان قیمت کارت‌های گرافیکی مبتنی بر تراشه‌های GeForce را می‌فروشند، بیشتر به چشم می‌خورد، برخی این سوال را مطرح کرده‌اند که چرا انویدیا مخالف شرکت‌هایی است که پردازنده‌های گرافیکی غیرمجاز می‌فروشند و اغلب این شرکت برای کلاهبرداری هزینه می‌کند. هیچ اقدامی شرکت هایی مانند JieShuo، Bingying، Corn، Mllse و 51RSIC شرکای رسمی انویدیا نیستند و نباید محصولات مبتنی بر تراشه های GeForce این شرکت را بفروشند. اکنون مشخص شده است که برنامه های انویدیا بسیار پیچیده تر و عمیق تر از آن هستند.

در حال حاضر، گیمرها به راحتی می توانند این محصولات را در سایت های فروش چینی پیدا کنند و حتی برخی از مدل های آنها را می توان در پلتفرم های بین المللی مانند Amazon، AliExpress و Wish یا Newegg و eBay پیدا کرد. برخی از این اقلام به صورت عمده و یا با قیمتی کمتر از برندهای معروف خریداری می شوند و سپس با تغییر برچسب ها و برندسازی روی آن ها دوباره به فروش می رسند. نمونه ای از این کیس ها MANLI RTX 4090 است که به گفته سازنده، محصولات آن در حال حاضر با برند 51RISC در بازار موجود است.

کارت گرافیک موبایل انویدیا را به عنوان کارت گرافیک دسکتاپ می فروشم

اکنون انویدیا برای حل این مشکل وارد مذاکره با پلتفرم های محبوب تجارت الکترونیک چینی شده است. از این پس شرکت های تجاری دیگر اجازه فروش پردازنده های قدیمی یا دست دوم RTX 20 و GTX 16 یا GTX 10 را نخواهند داشت.حداقل چهار پلتفرم محبوب چینی با اجرای اقدامات مشابه موافقت کرده اند.

  این آخر هفته چه بازی کنیم: از شکارچی هیولا تا جیب برها

انویدیا با این شرکت‌ها برای برقراری روابط بهتر با شرکای رسمی خود از جمله ایسوس، ام‌اس‌آی و گیگابایت به توافق رسیده است و بیشتر تمرکز خود را بر روی محصولات جدیدتر سری RTX 30 و RTX 40 متمرکز خواهد کرد که بیشتر – کمتر تحت تأثیر این مشکلات قرار دارند. اما عجیب است که چنین اقدامی باید پس از سالها انجام شود. اگرچه این مشکلات اصلا تازگی ندارند و اخیرا گزارش هایی در رابطه با آن منتشر شده است.

در نهایت، نظرات خود را در مورد آن با زومجی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید