رکورد جهانی پرتاب موشک کاغذی بهبود یافت

به گزارش CNN، سه مهندس هوافضا با پرواز یک هواپیمای کاغذی به مسافت 88 متر، رکورد قبلی 77 متری جهان را شکستند.

آنها چندین ماه را صرف تحقیق در مورد طراحی آیرودینامیکی و هنر اوریگامی کردند تا تعدادی نمونه اولیه را برای هواپیمای برنده خود طراحی، بسازند و آزمایش کنند.

دیلن روبل، گرت جنسن و ناتانیل اریکسون فارغ التحصیلان موسسه علم و فناوری میسوری با مدرک مهندسی هوافضا و مهندسی مکانیک هستند.

دیلن روبل، مهندس سیستم در بوئینگ و اکنون رکورددار پرتاب موشک کاغذی است، گفت: «این یک لحظه واقعاً غرورآفرین برای خانواده و دوستان من است. این اثر ارتباط خوبی با هوافضا و تفکر در راستای طراحی و نمونه سازی دارد.

این گروه بر این باور بودند که موفقیت آنها مهندسان هوافضا آینده را تشویق می کند تا به دنبال علایق خود باشند.

سئو کول

با الهام از هواپیمای مافوق صوت ناسا

این گروه بر روی سرعت و کاهش درگ در طراحی خود تمرکز کردند و از هواپیماهای مافوق صوت، به ویژه X-43A ناسا الهام گرفتند.

آنها چندین شبیه‌سازی را اجرا کردند و فیلم‌های تایم لپس تلاش‌های قبلی خود را برای تعیین زاویه پرتاب ایده‌آل برای هواپیمای کاغذی مطالعه کردند.

بهترین کاغذ برای تا کردن و ساخت هواپیمای ضبط کاغذ A4 تعیین شد.

این مهندسان قبل از ثبت این رکورد در ایندیانا، ایالات متحده، تقریباً 500 ساعت روی این پروژه کار کردند.

روبل و جنسن از دوران راهنمایی و شرکت در مسابقات بوئینگ شروع به ساخت و طراحی هواپیماهای کاغذی کردند. با این موفقیت، آنها می خواهند مهندسان هوافضای آینده را تشویق کنند تا از علایق خود پیروی کنند.

  بررسی مختصر Galaxy Z Flip 4; محفظه بادوام تر و نمایشگر خارجی کارآمدتر

در حالی که روبل اعتراف می کند که فقط علاقمندان با تجربه می توانند طرح های خود را به طور موثر اجرا کنند، او همچنان به همه توصیه می کند که مهارت های خود را با شروع با الگوهای در دسترس عموم تقویت کنند.

روبل می‌گوید: «هواپیماهای واقعی و کاغذی تفاوت‌ها و پیچیدگی‌های زیادی دارند، اما هر دو بر اساس اصول اولیه یکسانی کار می‌کنند. برخی از روش های طراحی یکسان را می توان برای هر دو اعمال کرد. یکی از این روش ها فرآیند طراحی آزمون و خطای ما بود.

وی همچنین افزود که “ماخ 5” برای طرفداران باتجربه هواپیماهای کاغذی مناسب است و به روش پرتاب خاصی نیاز دارد.

رابل در نهایت می گوید که ساخت یک هواپیمای کاغذی جدید که تمام رکوردهای قبلی را شکست دهد ممکن است، اما به تمرین و صبر نیاز دارد.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید