سایپا قیمت چانگان CS35 پلاس را اعلام کرد

روز گذشته در نشست خبری مدیرعامل سایپا، قیمت چانگان CS35 پلاس به عنوان اولین خودروی وارداتی کشور اعلام شد. بنابراین قیمت این کراس اوور کامپکت چینی معادل یک میلیارد و 300 میلیون تومان خواهد بود. گمرک پیش از این قیمت ترخیص چانگان CS35 پلاس را معادل 900 میلیون تومان اعلام کرده بود. قیمت نهایی این خودرو پس از محاسبه سود و هزینه های قانونی 44 درصد افزایش یافته است.

برنامه واردات خودرو در دولت سیزدهم یکی از پرحاشیه ترین تصمیمات وزارت صمت آن دولت بود. این برنامه با فراز و نشیب های زیادی آغاز شد و علیرغم وعده های مکرر خودروهای وارداتی در سال 1401 وارد نشد و همچنین سهم زیادی از خودروهای وارداتی را محصولات چینی تشکیل می دادند. یکی از این محصولات، چانگان CS35 پلاس سایپا است که قبلا توسط این شرکت قیمت گذاری شده است.

قیمت چانگان CS35 پلاس در حال حاضر بالاتر از دو رقیب اصلی این خودرو در بازار است. اولین رقیب محصول چانگان، کراس اوور دیار خودرو یعنی تیگارد X35 است. این خودرو با قیمت یک میلیارد و 45 میلیون تومان به فروش می رسد که البته در بازار آزاد یک میلیارد و 800 میلیون تومان به فروش می رسد. یکی دیگر از رقبای چانگان CS35 پلاس کراس اوور مدیران خودرو یعنی ام وی ام X55 پرو است که با قیمت یک میلیارد و 240 میلیون تومان به فروش می رسد. این خودرو نیز مانند تیگارد X35 در بازار آزاد با اختلاف قیمت چند صد میلیون تومانی به فروش می رسد. بنابراین انتظار داریم چانگان CS35 پلاس با جهشی قابل توجه به دو میلیارد تومان در بازار آزاد برسد.

  قابلیت توسعه همزمان بازی Far Cry 7 و نسخه چند نفره Far Cry

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید