فروش PSVR2 احتمالاً بهتر از حد انتظار خواهد بود

برخلاف آنچه قبلاً یکی از تحلیلگران ادعا کرده بود، اطلاعات جدید نشان می دهد که فروش PSVR2 آنطور که انتظار می رفت فاجعه بار نیست.

رسانه های بلومبرگ اوایل ماه جاری از این مذاکرات خبر دادند فرانسیسکو جرونیمو شرکت تحلیلی IDC ادعا می کند که PSVR2 شروع کندی داشته است و برای جلوگیری از فاجعه کامل، کاهش قیمت لازم است. این موضوع باعث نگرانی طرفداران در مورد هدست واقعیت مجازی سونی شده است و بسیاری به مشکلات این هدست ها مانند قیمت، تعداد بازی و عدم عملکرد معکوس اشاره کرده اند.

اما محتوای جدید نشان می دهد که برخلاف گزارش اعلام شده، فروش پلی استیشن وی آر 2 چندان فاجعه آمیز نیست. بلومبرگ تخمین زده است که فروش این هدفون از زمان عرضه تا پایان ماه مارس بین 270 تا 300 هزار عدد خواهد بود. نگاه دقیق‌تر به این عدد باعث می‌شود تحلیلگران متوجه شوند که PlayStation VR2 در واقع سریع‌ترین فروش را در بین تمام هدست‌های واقعیت مجازی سیمی دارد. همچنین لازم به ذکر است که فروش اولین هدست پلی استیشن وی آر پس از پنج ماه به 915 هزار دستگاه رسید. در حالی که نسخه دوم یک سوم این فروش را در یک ماه تجربه کرد.

البته مشکل اینجاست که ممکن است نرخ فروش هدفون مذکور کاهش یابد. به خصوص که این هدست فقط از طریق فروشگاه PS Direct در بسیاری از کشورها در دسترس است. لازم به ذکر است که عدد اعلام شده در بالا تنها یک تخمین بوده و هنوز توسط غول ژاپنی تایید نشده است. ممکن است ارقام واقعی فروش PSVR2 در طی گزارش مالی آتی سونی اعلام شود.

  برندگان جوایز استیم 2022 معرفی شدند

صرف نظر از فروش ضعیف یا قوی هدست، سونی باید بهتر عمل کند و نشان دهد که در چند ماه آینده چه انتظاراتی برای PSVR2 داریم. بررسی های Firewall Ultra در پیش نمایش ها مثبت بوده است، اما همچنان به بازی های بیشتری نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید