شایعه: بازی بعدی استودیو تانگو یک RPG ژاپنی خواهد بود

به گفته یکی از افشاگران، پروژه جدید این استودیو Tango Gameworks سبک JRPG خواهد بود.

Studio Tango Gameworks با نسخه تکی Hi-Fi Rush، یکی از بهترین آثار سال سال 2023 صنعت بازی را شگفت زده کرده است. این بازی بدون بازاریابی خاصی منتشر شد و با ظاهر و گیم پلی خود به سرعت مورد توجه گیمرها قرار گرفت. از آن زمان، استودیو دستخوش تغییرات اساسی شده است. اولین شینجی میکامیبنیانگذار تانگو در ماه فوریه استودیو را ترک کرد و پس از آن بازی Ghostwire: Tokyo بر روی کنسول های ایکس باکس، ایکس باکس گیم پس و سرویس های پلی استیشن پلاس منتشر شد.

اما اکنون eXtas1s، یک افشاگر معروف، ادعا می کند که بازی بعدی Tango یک JRPG خواهد بود. این مخبر تاریخ انتشار GoldenEye 007 را نیز فاش کرد. اگرچه RPG ژاپنی سبکی بسیار متفاوت از تانگو خواهد بود، اما این استودیو سابقه کار در سبک های مختلف بازی را دارد. آثاری مانند Hi-Fi Rush، Ghostwire: Tokyo و The Evil Within بر اساس ژانرها و سبک های متفاوتی ساخته شده اند.

با وجود این تفاوت ها، استقبال از هر سه بازی خوب بوده است و Hi-Fi Rush را می توان بهترین اثر آنها دانست. بنابراین تلاش استودیو تانگو در سبک نقش آفرینی ژاپنی عجیب نخواهد بود. مایکروسافت نیز در تلاش است تا با عرضه Xbox Series X Xbox Series S وارد بازار ژاپن شود، این پلتفرم در ژاپن احیا شده است.

تصویر زمینه بازی Hi-Fi Rush

زودتر سارا باند ایکس باکس تایید کرده است که این پلتفرم همچنان میزبان عناوین ژاپنی بیشتری برای رشد در ژاپن خواهد بود و یک RPG ژاپنی جدید از یک استودیوی شناخته شده قطعا گام بزرگی برای تحقق آن خواهد بود. مایکروسافت با آثار JRPG بیگانه نیست و در دوران ایکس باکس 360 آثاری مانند Lost Odyssey و Blue Dragon با همکاری توسعه دهندگان ژاپنی در این ژانر ساخته شدند.

  چگونه حیوانات منقرض شده را به زندگی بازگردانیم؟

البته این پایان کار نیست و افشاگر گفت که تانگو پروژه دیگری بر اساس IP جدید در دست توسعه دارد. اما موارد بیشتری مشخص نیست. اگرچه داستان افشاگر خوب است، اما باید منتظر تایید رسمی باشیم. مایکروسافت در حال آماده سازی ویترین جدید خود در ماه ژوئن است و اگر این اطلاعات صحت داشته باشد، شاید اولین اشاره رسمی به این پروژه در جریان این رویداد صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید