ضرر بیش از 100 میلیون دلاری والت دیزنی در انیمیشن Lightyear پیکسار

بر اساس اطلاعات منتشر شده، انیمیشن لایت یر نه تنها سودی به دست نیاورد، بلکه دیزنی بیش از 100 میلیون دلار ضرر کرد.

انیمیشن Lightyear تابستان سال گذشته وارد سینما شد و اگرچه با نقدهای نسبتا مثبتی روبرو شد که در مقایسه با سایر آثار پیکسار مثبت نیست، اما نتوانست در گیشه نمایش خوبی داشته باشد. اسپین آف Toy Game که با بودجه ای در حدود 200 میلیون دلار تولید شد، در نهایت بیش از 226.4 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخت. حالا با توجه به دومی اخبار سینما و تلویزیونانیمیشن Lightir یکی از پربازنده ترین فیلم های سال 2022 است.

ددلاین در گزارشی اعلام کرد که اگرچه انیمیشن Lightyear بیش از 267 میلیون دلار در داخل و در سینماها به دست آورد، اما دیزنی نزدیک به 106 میلیون دلار ضرر کرد. گفته می شود در مجموع 373 میلیون دلار برای ساخت و تبلیغات انیمیشن لایتیر هزینه شده است و این انیمیشن یکی از آثار بازنده پیکسار است. پیش از این، Cars 3 و The Good Dinosaur شکست های تجاری در گیشه بودند و اکنون لایت یر نیز به آن ها اضافه شده است.

Buzz Lightyear و دوستش در لباس فضایی در کارتون فندک

بسیاری بر این باورند که عدم بازگشت تیم آلن به عنوان Buzz Lightyear در لایت یر یکی از دلایل احتمالی فروش کم این انیمیشن است و این گروه معتقدند که بسیاری از طرفداران انیمیشن Toy Story با نقش آلن بزرگ شده اند. اما قبلا گفته می شد که بسیاری از جوانان علاقه ای به تماشای انیمیشن های علمی تخیلی با موضوعاتی مانند سفر در زمان در سینما ندارند و این دسته از انیمیشن ها چندان برایشان جذاب نیست.

  انتشار دو بازی Judgment و Lost Judgment برای کامپیوتر

با این حال، جنجال پشت صحنه انیمیشن لایت یر نیز ممکن است عامل دیگری در نتایج فروش کمتر از حد انتظار باشد. همچنین پخش انیمیشن هایی مانند انیمیشن Soul و انیمیشن Turning Red از دیزنی پلاس می تواند عامل دیگری باشد که افراد زیادی را منتظر انیمیشن Lightyear از این سرویس استریم کند. با این حال، پیکسار در حال حاضر روی داستان اسباب‌بازی 5 کار می‌کند که در آن تام هنکس و تیم آلن برای صداپیشگی وودی و لایتر بازخواهند گشت.

دیدگاهتان را بنویسید