فروش 6 میلیارد دلاری اپل در هند

یک منبع آگاه به بلومبرگ گفت: درآمد اپل در هند در مقایسه با 4.1 میلیارد دلار در سال گذشته حدود 50 درصد افزایش یافته است. اپل قرار است درآمد سه ماهه خود را در 4 می اعلام کند، زیرا قبلاً هشدار داده بود که انتظار دارد درآمد جهانی این شرکت کاهش یابد.

تیم کوک، مدیرعامل اپل از هند بازدید کرده و اولین فروشگاه فیزیکی اپل را در این هفته افتتاح خواهد کرد. اپل در تلاش است تا در این کشور یک میلیارد و چهارصد میلیون نفری که گوشی های هوشمند و کامپیوترهای این شرکت به دلیل قیمت های بالا هیچگاه سهم زیادی در آن نداشته اند، به رشد خود سرعت بخشد.

با کاهش تقاضای جهانی برای فناوری در سرتاسر جهان، اپل طبقه متوسط ​​رو به رشد هند را به عنوان یک فرصت جذاب معرفی کرده و با سرعتی سریع در حال افزایش تولید در این کشور است. اپل که تاکنون به شرکای خرده فروشی و فروش آنلاین در هند متکی بوده است، هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده است.

این شرکت در سال 2020 فروشگاه آنلاین خود را در هند راه اندازی کرد و اگر اولین فروشگاه فیزیکی خود را در روز سه شنبه در یک منطقه خرید در بمبئی افتتاح کند، به رشد فروش شرکت کمک می کند. دو روز بعد، اپل قصد دارد شعبه دیگری را در دهلی نو، پایتخت هند افتتاح کند.

فروش اپل در هند در طول همه‌گیری افزایش یافت زیرا مشتریان آیفون و آی‌پد را برای کار از راه دور و یادگیری از راه دور خریداری کردند و این روند با گزینه‌های مالی شرکت و طرح جایگزینی تلفن ادامه یافت.

  شروع اخراج 10 هزار کارمند مایکروسافت

اما اپل پایگاه کوچکی در هند دارد و تنها چهار درصد از تقریباً 700 میلیون کاربر گوشی هوشمند در این کشور صاحب آیفون هستند و دومین بازار بزرگ تلفن همراه جهان تحت سلطه برندهای ارزان‌تر و همچنین شرکت‌های چینی و کره جنوبی است. اما طبق آمار شرکت کانترپوینت، اپل در سال گذشته از نظر فروش دستگاه هایی با قیمت بیش از 365 دلار در رتبه اول قرار داشت.

فروشگاه های اپل یک نمایشگر و نقطه فروش مهم برای با ارزش ترین شرکت جهان هستند و اغلب به جاذبه های گردشگری تبدیل می شوند. فروشگاه های جدید این شرکت در هند نیز به عنوان مراکز پشتیبانی عمل می کنند.

طبق گزارش بلومبرگ، اپل درآمد هند را در گزارش های درآمد خود اعلام نمی کند، اما موظف است فروش سالانه در این کشور را به دولت های محلی گزارش دهد. این شرکت فروش 333.8 میلیارد روپیه (معادل 4.1 میلیارد دلار) را برای سال منتهی به مارس 2022 اعلام کرد. اگرچه این رقم کمتر از دو درصد درآمد جهانی اپل است، اما اهمیت این بازار افزایش یافته و این شرکت در حال توسعه تولید خود در هند است. . در راستای تلاش‌ها برای کاهش وابستگی به پکن در میان تنش‌های بین پکن و واشنگتن، اپل تولید آیفون در هند را در سال مالی گذشته سه برابر کرد و آیفون‌هایی به ارزش بیش از ۷ میلیارد دلار تولید کرد.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید