کاهش قیمت محصولات سری RTX 40 و RX 7000 زیر قیمت مصوب

در حالی که آخرین محصولات Nvidia و AMD به MSRP یا کمتر رسیده‌اند، Radeon RX 7900 XT را می‌توان با قیمت 780 دلار در حال حاضر خریداری کرد.

معمولا در شرایط عادی قیمت کارت گرافیک ها به قیمت مصوب MSRP می رسد پوشش داده نشده است، اما در چهار سال گذشته بازار پردازنده های گرافیکی به طرز چشمگیری تغییر کرده اند. نه تنها کارت‌های گرافیک بسیار گران‌تر از مدل‌های قبلی خود هستند، بلکه دسترسی به برخی از مدل‌ها برای مصرف‌کنندگان بسیار دشوار شده است. با این حال، وضعیت بازار در چند ماه اخیر بهبود قابل توجهی داشته است. بنابراین اکنون می توانید محصولات نسل فعلی را با قیمت های تایید شده پیدا کنید.

حداقل الزامات برای خریداران آمریکایی محصولات سری GeForce RTX 40 و Radeon RX 7000 بسیاری از مدل ها غیر استاندارد بودند MSRP رسیده است. پس از عرضه مدل غیر Ti کارت گرافیک GeForce RTX 4070 و قیمت Radeon RX 7900 XTX به MSRP یافتن حداقل یک کارت کمتر از MSRP در خطوط تولید Nvidia و AMD دیگر دشوار نیست.

قیمت AMD RX 7900 XT

طبیعتا بازار آمریکا با کشورهای دیگر متفاوت است و این وضعیت در کشورهای دیگر دیده نمی شود. با این حال، این می تواند نشانه دیگری از بهبود بازار GPU باشد و امکان کاهش قیمت این محصولات در آینده وجود دارد.

برای مثال کارت گرافیک Radeon RX 7900 XT که با قیمت 899 دلار معرفی شد، یک ماه پیش و بلافاصله پس از عرضه به زیر 800 دلار رسید. در حال حاضر با تحویل RTX 4070 همچنین شرکت ASRock مدل سفارشی Phantom Gaming با قیمت 779 دلار به فروش می رسد که 13 درصد تخفیف یا 120 دلار کمتر است.

  افزایش امکان احیای بازی Scalebound توسط مایکروسافت و پلاتینیوم گیمز

لاین آپ فعلی محصولات AMD و Nvidia در نسل جدید تنها شامل 6 کارت گرافیک می شود و شاید RTX 4070 مهمترین و مقرون به صرفه ترین در بین آنها باشد که چند روز پس از عرضه با قیمت مصوب قابل خرید است.البته اگر قیمت RX 7900 XTX در اسفند ماه به قیمت مصوب نرسید، شاید چنین اتفاقی نیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید