آخرین گزارش اسپیدتست حاکی از افزایش جزئی سرعت اینترنت در ایران است

تست سرعت گزارشی ماهانه از سرعت اینترنت ثابت و همراه در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و هم‌اکنون در آخرین گزارش خود در اسفندماه ۱۳۹۲، سرعت اینترنت همراه و ثابت در ایران کمی افزایش یافته است.

در گزارش مارس 2023 اسپیدتست، میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در سراسر جهان افزایش یافته است که این افزایش برای اینترنت همراه بیشتر شده است. سرعت اینترنت موبایل از 39.97 مگابیت بر ثانیه در گزارش قبلی به 41.54 مگابیت بر ثانیه رسیده است. سرعت اینترنت ثابت نیز از 78.80 مگابیت بر ثانیه به 79 مگابیت در ثانیه افزایش یافته است.

سئو کول
میانگین سرعت اینترنت ثابت و همراه در جهان مارس 2023

سرعت اینترنت ثابت و همراه در ایران

در اسفندماه سرعت اینترنت ثابت و همراه در کشورمان اندکی افزایش یافت، اما جایگاه ایران در بخش اینترنت همراه تغییری نکرد، اما در بخش اینترنت ثابت با ارتقای یک جایگاهی مواجه شدیم.

بر اساس گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت همراه ایران در بهمن ماه از 35.03 مگابیت بر ثانیه در گزارش قبلی به 36.33 مگابیت بر ثانیه رسید. با وجود این افزایش، ایران همچنان در رتبه 61 این جدول قرار دارد.

میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران در مارس 2023
میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران در مارس 2023

در بخش اینترنت ثابت نیز با افزایش سرعت مواجه هستیم اما این افزایش در مقایسه با اینترنت همراه کمتر است. در اسفندماه، سرعت اینترنت ثابت در ایران به ۱۱.۵۷ مگابیت بر ثانیه رسید که نسبت به ۱۱.۲۷ مگابیت بر ثانیه در گزارش قبلی افزایش نشان می‌دهد. با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان یک پله ارتقا یافته و اکنون در رتبه 146 جهان قرار دارد.

در سطح جهانی، سنگاپور همچنان بالاترین سرعت را در بخش اینترنت ثابت با سرعت 235.40 مگابیت بر ثانیه به شهروندان خود ارائه می دهد. امارات در رتبه دوم 3 پله صعود کرد. این کشور سرعت 221.87 مگابیت بر ثانیه را در اختیار شهروندان خود قرار می دهد. در رده های بعدی شیلی و چین قرار دارند.

سریع ترین اینترنت ثابت و همراه در جهان در مارس 2023
سریع ترین اینترنت ثابت و همراه در جهان در مارس 2023

در بخش اینترنت موبایل تغییری در رتبه های اول و دوم وجود ندارد و امارات متحده عربی با سرعت 178.25 مگابیت بر ثانیه در رتبه اول و قطر با سرعت 174.56 مگابیت بر ثانیه در رتبه های بعدی قرار دارند. نروژ و کویت در رتبه های سوم و چهارم این رده بندی قرار گرفتند.

  Nadprogram Bez Depozytu Vulkan Vegas

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید