این آخر هفته چه باید تماشا کرد: از جنیفر کانلی تا فیلیپ سیمور هافمن

چهار اثر قابل توجه که به شدت شخصیت های خود را به چالش می کشند. قهرمانانی که اغلب نمی دانند چگونه از مشکلات خلاص شوند.

زومجی شماره 287 در سری مقالات آخر این هفته کدام فیلم را ببینیم؟ با یک نئو نوآر جنایی که فقط برای مخاطبان بزرگسال ساخته شده شروع می شود. قطعه ای ترسناک و تلخ از سینمای مستقل با بازی تکان دهنده هاروی کایتل.

آثار بعدی که در این مقاله معرفی فیلم گنجانده شده است نیز در نوع خود جدی هستند. علمی تخیلی معنی دار با گیم پلی جنیفر کانلی و کیفر ساترلنددرام معمایی با درخشش فیلیپ سیمور هافمن و یک داستان وحشتناک از اعدام نیکلاس کیج. همه آنها نه تنها بازیگران مشهور و محبوبی در تیم تولید دارند بلکه از توانایی های این هنرمندان به درستی برای ارتقای فیلمنامه استفاده می کنند.

هاروی کایتل با اسلحه به سمت دوربین در Bad Lieutenant

ستوان بد (1992)

گاهی اوقات نمایش شخصیت های سیاه پوست در فیلم های بزرگسالان نیز به شدت سانسور می شود. چرا که کارگردان نمی خواهد دنیایی را آنقدر تاریک به تصویر بکشد که بسیاری از بینندگان نتوانند آن را ببینند. با این حال، در دنیای هنر هفتم آثاری وجود دارد که با جهت گیری تمام محافظه کاری ها در تضاد است. فیلم هایی که ترجیح می دهند گروه کوچک تری از بینندگان را هدف قرار دهند اما در نمایش تاریکی و تلخی بسیار جدی هستند.

فیلم ستوان بد از ابتدا یک شخصیت منفی را معرفی می کند; منفی به معنای واقعی کلمه. آنقدر مشکل ساز است که قضاوت در آن اصلا سخت نیست. ستوان بدی که اسمش را نمی دانیم خاکستری نیست. سیاه است سیاهی او همه اطرافیانش را خفه می کند. زیرا این مرد به وضوح آنقدر در آلودگی غوطه ور است که هیچ حد و مرزی نمی شناسد. سوء استفاده از مقام؟ او با آن زندگی می کند. شما احساسات انسانی را نشان نمی دهید؟ به نظر می رسد که او فرزندانش را دوست ندارد. آیا برای پولدار شدن یا خوش گذرانی کار غیر قانونی یا غیر اخلاقی انجام می دهید؟ او از هیچ چیز فرار نمی کند.

  Honor X40i با نمایشگر 6.7 اینچی و دوربین 50 مگاپیکسلی معرفی شد.

سیاهی آن تکان دهنده و ترسناک به نظر می رسد. ما عادت نداریم که شخصیت هایی را در نقش های اصلی ببینیم که بدشان نمی آید. در نتیجه، حتی زمانی که ستوان بد با مشکل بسیار بزرگی روبرو می شود، ما تلاش او برای رهایی از خاک را آخرین شانس قهرمان برای رستگاری نمی بینیم. بلکه به شخصی نگاه می کنیم که بیننده حق دارد بپرسد “آیا ارزش نجات دادن دارد؟”

پارتی عجیب در فیلم شهر تاریک با بازی جنیفر کانلی

شهر تاریک (1998)

شهری که در آن خورشید هرگز طلوع نمی کند. کابوسی که انگار راهی برای بیدار شدن از آن نیست. فردی با حافظه پاک شده که نمی داند قربانی است یا جنایتکار.

این غریبه ها که کنترل شهر را به دست گرفته اند متعلق به چه فرقه ای هستند؟ چرا جان به عنوان شخصیت اصلی داستان از قدرت های خاصی برخوردار است که توانایی های غریبه های مورد نظر را جذب می کند؟ نقش اما به عنوان همسر مرموز فریبا در این داستان دقیقا چیست؟

الکس پرویاسکارگردان استرالیایی-یونانی مصری الاصل، بیشتر برای فیلم The Crow با بازی برندان لی و فیلم I, Robot با بازی ویل اسمیث شهر تاریک تحسین شده ترین فیلم اوست. اگر می خواهید یک فانتزی سینمایی خاص با نماهای به یاد ماندنی داشته باشید، این کار را بدون مطالعه بیشتر درباره فیلم شهر تاریک انجام دهید.

مریل استریپ در فیلم

شک (2008)

ترسناک ترین حقیقت در مورد شک این است که می تواند به یقین تبدیل شود. شک می تواند همه چیز را بدون شواهد لازم درست جلوه دهد. وقتی شک و تردید می تواند با باورها و خواسته های فرد همسو شود، چشمان ما را به گونه ای کور می کند که فرد بخش قابل توجهی از بینایی خود را از دست می دهد.

  کاهش قیمت مدل مرجع Radeon RX 7900 XT به زیر قیمت مصوب

فیلم «تردید» تقابل شخصیت هایی را نشان می دهد که رفتارشان در تضاد با یکدیگر است. به نظر می رسد همه آنها زیر یک سقف کار می کنند و بخشی از یک سیستم آموزشی هستند، اما تفاوت های عمده ای با هم دارند. قدرت فیلم زمانی به چشم می خورد که وجود مخاطب را مورد تردید قرار دهد. کدام شخصیت مناسب است؟ آیا مدیر سختگیر به درستی به رفتار ظاهرا مهربان کشیش مشکوک بود؟ آیا دوستی و تصمیمات تحسین برانگیز کشیش حسادت و سوء ظن مدیر را برمی انگیزد؟ البته آنها تنها قهرمانان این تقابل نیستند.

نیکلاس کیج در فیلم جو محصول 2013

جو (2013)

تأثیری که یک فرد می تواند بر شخص دیگر بگذارد، این توانایی را دارد که زندگی یک فرد را تغییر دهد. به خصوص زمانی که یک بزرگسال می تواند بر جهان بینی یک نوجوان تأثیر بگذارد.

فیلم جو نیز همین موضوع را بررسی می کند. داستان درباره مردی است که در نگاه اول هیچ صلاحیتی برای تحت تاثیر قرار دادن یک پسر 15 ساله ندارد، اما تصمیم می گیرد بیشتر از پدر شرورش از او مراقبت کند. دیوید گوردون گرین در اینجا او نمی تواند صبر کند تا یک شخصیت کامل را نشان دهد. او شخصیتی را انتخاب کرده است که درختان را مسموم می کند و به طبیعت آسیب می رساند. بنابراین نمی توانیم تصور کنیم که تصمیم برای نجات پسر به شخصیت رفتاری او مرتبط است. در اینجا مرد دست به انتخاب می زند و این انتخاب باعث تغییر عمیقی در زندگی نوجوان می شود.

در این داستان خون و انتقام وجود دارد. بیشتر داستان سرایی های مرسوم دوران بلوغ را در آن جستجو نکنید. به دنبال بزرگسال کاملی نباشید که درس های زیادی برای نسل جوان داشته باشد. جو از بسیاری جهات مردی لعنتی است. فیلم جو به طور قابل درک تاکید می کند که گری تنها می تواند به کمک این مرد نفرین شده در دنیای نفرین شده اطرافش امیدوار باشد.

 

Испания

دیدگاهتان را بنویسید